Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek akinek ma fiatalké...

Szerintetek akinek ma fiatalként klasszikusabb keresztneve van, az általában hagyományosabb értékrenddel is rendelkezik?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha a szülők pl. egy nagyszülő nevét adját akkor valószínűleg jobb minőségű a családi kapcsolat, tisztelik őket. Ez azt is jelentheti, hogy erősebbek a kötelékek és a hagyományos értékekhez való ragaszkodás.

Másik oldalról sokan vannak, akik sorozatokból választanak nevet vagy éppen sztárok névadási szokásai befolyásolják. Ezek nekem inkább tűnnek múló dolgoknak, de senkit sem ítélek el érte.

Nyilván vannak kivételek is és ti is tudtok mindkettőre példát, de van esetleg bármilyen korreláció a kettő közt?



2021. márc. 7. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A név nem befolyásol semmit, én nem díjjazom a Béla, János, Jenő stb régi elterjedt neveket, de az újakat se, főleg az Armandó, Ricardo meg egyéb külföldi neveket se.
2021. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A névből következtetni valakinek a jellemére kb olyan, mintha a magasságából akarnád kitalálni a péniszméretét.
2021. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit definiálsz hagyományos értékrendnek?


Alapvetően nincs összefüggés. Modern nézetek is keveredhetnek a hagyományossal és mindkét irányba vannak végletek.


Mindkét irányba vannak végletek. Nyilván "érdekesek" a kicsi Rikárdók meg Eszmeraldák.


De ugyanúgy fura nekem, mikor turbómagyarok csak azért adnak valami őskori, rosszul hangzó nevet a gyereküknek, mert ezzel fejezik ki (leginkább politikai) a nézeteiket. Kedvencem mikor még ki is fejti, hogy azért mert az Attila királyunk unakohúgának az anyukája is tökömtudja ki volt és ezért hívják a lányát is úgy.

2021. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nagyon jó minőségű kapcsolat van anyámék meg a nagyszülők között, de nem örököltük a nagyszülők neveit, mert anyám a legelején kikötötte, hogy el se kezdődik a babaprojekt, ha egy újabb mária vagy istván kerül a családba. nagyon szereti az összes máriát, de csak az ő ágán nyolc van (első-és másodfokú rokonok) arra jön még az apám ágán szintén hat vagy hét...
2021. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a név öröklés és tisztelet is humbug.


Nálunk apám, nagyapám, öcsém is János. Nos apám ezt folyamatosan hangoztatta.


Ugye ott a mondás, hogy "Én vagyok a Jani" na ő ezt teljesen magára fordította, és azzal, hogy ő "Jani" azzal ő a király, az uralkodó, mindeki más az alattvalója.


Öcsémet már csak azért is jobban szerette, mert "Ő is Jani" és "Ő az utód" én meg csak úgy vagyok... :D


De tisztelet, na ház az senkiben nem volt senki felé...

2021. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez egy tág fogalom mit jelent a hagyományos értékrend, valószínűleg mindenkinek kicsit mást. Én inkább arra gondolnék, hogy az illető nem tér öltöködésében és viselkedésében annyira a felmenőitől. Vagyis nem visel valami nagyon feltűnő tetoválást, piercing-et, extrém frizurát vagy nagyon szabados ruhákat(Megint megjegyzem, hogy semmi bajom az ilyenekkel, csak nem vonzanak.)

Más szempontokból meg inkább azt mondanám, hogy a klasszikus irányvonalat követi, egyházi házasságot köt, stabil családi struktúrában él, nem használ sok rövidítést a beszéd közben, nem drogozik, stb

Amúgy alapvetően én sem az ősmagyar nevekre gondoltam, hanem a nyugati világban kultúrákon átívelő nevekre, amelyeket mondjuk a katolikus egyház szentjeiktől is ismerünk.

2021. márc. 7. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon relatív, hogy mi számít "hagyományos"-nak. Nekem annyira nincsen klasszikus keresztnevem, de nem is túl különleges vagy extrém, de ha lesz gyerekem akkor valamelyik szentről akarom majd elnevezni, mert erősen vallásos vagyok. A családomban utoljára a dédszüleim voltak kifejezetten vallásosak, egész pontosan katolikusok, és szerintem azért is ezt a vallást kezdtem el gyakorolni, mert erre láttam a családomban mintát, és a család értékrendjét, gondolkodását, életmódját befolyásolta. Tehát ilyen szempontból hagyományosabb gondolkodású vagyok, meg vannak olyan műveltséghez kapcsolódó dolgok, amikkel kapcsolatban szeretem a hagyományosabbnak is nevezhető dolgokat (pl. irodalom, gasztronómia, komolyzene, stb.), de bizonyos kérdésekben, pl. LGBTQ, vagy egészséges életmód meg inkább vagyok adaptív, és a világnak ezen jelenségeit mai kontextusban értelmezem. Sőt, a komolyzenét és a klasszikus műveket is mai kontextusban értelmezem. Aztán felhoztad itt az öltözködést meg a divatot, az is érdekes, mert nekem ha van rá lehetőségem, nőként felöltözök úgy mint egy dandy, ez egyszerre hagyományos is meg nem is xDDDD


Na de hogy rövid választ adjak, ha vki nem egy épp divatos nevet ad a gyerekének, hanem pl. egy szentről, családtagról, stb.-ről nevezi el akkor annak a személynek valószínűleg szilárdabb értékrendje és világképe van. Nekem is megvan, hogy melyik szentről nevezném el a gyerekemet, és hogy miért nagyon fontos számomra annak a szentnek a tisztelete.

2021. márc. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm szépen a válaszod, öröm volt olvasni, hogy vannak még ifjú hölgyek, akik a keresztény hitet és értékrendet a modern világ kihívásainak kontextusában próbálják megélni. 😀 Én is ezt próbálom tenni, hogy helyes irányba haladjon az életem, de nyilván azért a szűrőm ne szórjon ki minden hasznos dolgot.

Nekem amúgy nagyon klasszikus nevem és többször az a reakció, hogy "éppen így hívták nagypapámat is". :)) Ennek ellenére szeretem és én is, ha lenne gyerekem valamilyen klasszikus szentnevet adnék neki, mert úgy érzem számomra azok már kiállták az idők próbáját.

2021. márc. 12. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudom mit vagy úgy ráizgulva erre a bibliai név-hagyományos értékrend-jó ember agymenésre... nem a neved tesz azzá aki vagy, de még csak a tetoválásod vagy az öltözködésed sem. elég felszínes és gyerekes hozzáállás a tiéd.

én ismerek egy istvánt, aki az apja után istván, akinek hosszú haja van, rockzenét hallgat, tele van tetoválva és fülbevalója is volt (amit azért vett ki, mert az első lánya imádta volna letépdesni csecsemőként, aztán nem rakta vissza). elvett ugyan egy református nőt, de nem volt templomi esküvő. ettől még gondoskodó férj és apa, hűséges barát és kiváló munkaerő, de akkor is az lenne, ha noelnek vagy johnnynak vagy nem tudom milyen típusú modern nevektől akadsz ki hívnák.

2021. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor a gyerek az iskolában tanul valakiről, aki ...István, ...János, ...Miklós volt, és őt is annak hívják, az más kell, hogy legyen, mint ha nem tanul senkiről, akit úgy hívtak, mint őt, és akiről meg tanul, az alkotott valamit, példát mutatott.

Ha csak mondjuk focistát lát a saját nevével, akkor meg nagyobb kedvvel kezdhet focizni.

2021. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!