Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit mentenél ki elsőnek...

Kit mentenél ki elsőnek süllyedő hajó vagy égő házból?

Figyelt kérdés

(Rokon) akivel nem, vagy nem nagyon vagytok jóba, esetleg nem is tartjátok a kapcsolatot. Vagy haragot tartotok stb.( Idegen gyerek)( öreg) (fiatal felnőtt : ellenkező nemű mint ami te vagy)

(Barát (igaz barát aki ott van ha kell) (és egy dísz barát. Na melyiket elsőnek és a többieket hogy sorban? Illetve van e olyan akit nem mentenel ki. Indokot is legyszi. Köszi. Majd én is leirom



2021. márc. 8. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most igaz barát vagy díszbarát? A kettő ellentétes fogalom.
2021. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Túlélési esély sorrendjében haladnék. Aki már megmenekült és nincs súlyos állapotban, az tud segíteni menteni.
2021. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád kérlek érthetően, mondjuk számokkal megjelölve hogy akkor most hány emberről van szó, mert nekem ez nem világos...
2021. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Először az igaz barátomat, utána a gyerekek, idősek, utána mindenki mást.
2021. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz barátot, utána akit tudok és akinek elengedhetetlen a segítségem.
2021. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Magamat, nincs senkim haha
2021. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha elképzelek egy valós helyzetet, akkor valószínűleg úgy cselekednék, mint akárki más. Tehát ha van egy hozzám nagyon közelálló, szeretett ember, azt megpróbálnám megmenteni. Vadidegeneket a saját életem árán biztosan nem mentenék meg. Nem tudom annak mi értelme, ha nem csak mondjuk 3 vadidegen ég bent egy házban, hanem én is. Nyilván ha van rá reális esély, hogy tudok segíteni anélkül, hogy kockáztatnám a saját életem, akkor bárkinek segítenék.
2021. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan átgondolva ha lennének igaz barátaim, őket menteném ki. Így, hogy nincsenek, először a gyermeket.

Viszont ha ott állnék, abban a helyzetben, lehet, hogy annyira megijednék, hogy még én magam sem jutnék ki. Ha lenne valamennyi lélekjelenlétem, valószínűleg azt menteném meg, aki a legközelebb van hozzám és elérhető helyen van (nem mernék sokáig bent maradni az égő házban, illetve ha valakit bekerített a tűz, nem tudnám onnan kihozni).

Ha nincsenek eszméletüknék, még a gyermeket is nehezen tudnám kicipelni, mert én is csak 50 kiló vagyok.

L/16

2021. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akinek kell segítség.

Tűz esetén:

Azok közül először azt, akit a legkönnyebb megmenteni. (A gyerek a legkönnyebb) Nem mindegy, hogy mennyi súlyt és mennyiszer kell kivinni az égő házból.

Vagy ha van olyan aki kis segítséggel olyan állapotban van (pl be van szorulva/alszik, de egyébként még erős és tudna segíteni nekem a mentésben.


A süllyedő hajó teljesen más eset. Azt menteném meg, aki jól evez, kitartó, nem bomlasztja a csapatot. (Extrém esetben aki nálam húsosabb, hogy a hosszú úton őt együk meg.)

Ha onnan fix lenne a túlélés, akkor a gyereket, mert neki még előtte az élet, benne van lehetőség. És ha van olyan, aki nagyon fontos ember, akkor őt. (Ez extrém eset, de olyasmire gondolok, hogy van valami világmegváltó tudása. Mint Alan Turingnak annak idején az Enigmáról. )


Ha ezek a faktokok nem játszanak, akkor figyelembe venném, hogy ki hogyan kezelné a traumát, kivel merre fordulna a kapcsolatom. Nem mentek meg olyat, aki beleőrül.


Igen, ezeket én végig tudnám gondolni az adott pillanatban.

2021. márc. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne igaz barátom akkor őt, de mivel nincs, így senkit sem.
2021. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!