Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A PC Fórumon és más informatik...

A PC Fórumon és más informatika oldalakon miért van annyi bunkó, lekezelő ember?

Figyelt kérdés

Nyilván az életben nem ilyenek (mert előbb-utóbb legcsapnák őket, már elnézést) és sok témában jellemző ez valamilyen szinten, de messze a legrosszabbak a számítástechnikai fórumok tapasztalatom szerint.


Például a PC fórumon nemrég feltettem egy kérdést, és vmi olyasmi volt problémája az egyiknek, hogy nem tettem szöveg végére kérdőjelet, holott egyértelmű volt, hogy tippeket várok valamire.

Mellesleg elég sok panaszt látok a PC fórum régi tagjaira, még ezen az oldalon is, úgyhogy nem csak nekem vannak ilyen tapasztalataim.

Ezen az oldalon is sokszor láttam ilyet, hogy valaki kérdez vmit infó témában, és lekezelően bánnak vele, ha pedig egyik tippjük sem működik, a kérdezőn kezdenek gúnyolódni.


Valami oka csak van, hogy ezek az infósok olyanok, mint a sértődött kisgyerekek. Mintha nem tanultak volna meg viselkedni és valami zseninek hinnék magukat, pedig nekem sokszor úgy tűnik, hogy infón kívül totál homály nekik minden, sokszor még a szövegértés, fogalmazás is.



2021. márc. 10. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is észrevettem, éppen ezért inkább nem írok semmit a PC-nél, mindenki azt hiszi okosabb mint másik :D nevetséges.
2021. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már én se "merek" kiírni ott a kérdést. Ha vki hajlandó is érdemben válaszolni, napokig eltart, míg kiszedem belőlük a választ, azon képesek hisztizni, ha nem írok le 3 oldalnyi adatot a gépemről azonnal a kifejtésben, hisz ők annyira elfoglalt emberek!
2021. márc. 10. 14:40
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

40+-os koromban kezdtem el számítógépet használni 0-ról.

Azon a fórumon rengeteg segítséget kaptam. Arra emlékszem, volt valaki, aki nagyon komolyan vette a helyesírást :)

Igaz, majdnem 20 éve volt.

2021. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

A szerencsétlen kis életükben felgyülemlett frusztrációt vezetik le ezzel a mentalitással.

És nem csak noname weboldalakon ilyenek, de facebook csoportokban is, ahol arccal-névvel vannak fent.

A PC Fórum egy külön kategória, ott van egy pár főből álló erős kemény mag, és ha te nem tartozol közéjük, akkor ki vagy utálva.

2021. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4:


igen, nekem is úgy tűnt, az oldal nagy öregjei csinálják a fesztivált általában.

Azért sem értem a hisztijüket, mert a kutya nem akar hozzájuk tartozni, a többség csak feltesz néha egy kérdést.

2021. márc. 10. 15:41
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Annak idején, kb. az 1997-es években megtanultam, hogy ők az atyaúristenek, mert ők mindent tudnak a számítástechnikáról. Igaz, hogy egy részüknek mindenre az a válaszuk, ha valami nem működik, hogy Format C:/S, de mindegy...
2021. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok informatikus élőben is ilyen.

Én informatikus vagyok, sajnos sok kollégámról nem tudok jót mondani.

2021. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Mert nagyon sok beilleszkedési gondokkal küszködő, és/vagy introvertált, és/vagy lelki sérült, és/vagy pszichés gondokkal küzdő fiatal menekül már gyerekkorában a számítógép világába, ahol magabiztosak lehetnek, és biztonságban érezhetik magukat. Majd később, felnőttként sokan válnak belőlük vagy hivatásos, vagy hobbi- informatikussá.

Vagyis ez a fajta nehéz személyiségük igazából maga is kiváltó oka annak, hogy egyáltalán informatikus lsz belőlük.


Ez persze nem mindenkire igaz kivétel nélkül, vannak egészséges lelkű informatikusok is, bár az a ritkább.

2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit számít, én vajdasági magyar vagyok, Szerbiában élek, de ettől még kb. 2006 óta látogatom a PC Fórumot, évekkel később meg a prog.hu -t is. Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogy nem olyan közösség, mint mondjuk egy külföli Stack Overflow. Ott tényleg az van, hogy feltehetsz egy dedós kérdést is, nem kell forráskódot/próbálkozást mutatni, valaki megadja mindig az egyöntetű és működő választ/megoldást. Na ez nincs a magyaroknál. Egyik itthoni haverommal beszélgettünk is erről, hogy egyszer tett fel egy kérdést PC fórumra, és úgy elvették a kedvét az egésztől, hogy inkább elállt az egész témától, aztán vagy megoldotta maga, vagy hagyta a fenébe. Pedig mindketten informatikát tanultunk, tehát nem az van, hogy nulla tudással teszünk fel kérdést. Mondtam is neki, hogy tudom milyen ez a közösség, de ha meg vagy szorulva, akkor sajnos be kell vállalni, hogy megalázkodsz a magyarok előtt, és nyelni a keserű békát. Ha látják, hogy egy alattvaló módon behódolsz nekik, és hogy igen, tényleg te vagy a szerencsétlen, aki nagyon nem ért hozzá, és azt mutatod feléjük, hogy ők az okosabbak, az isten király császárok, akkor nagyon eséllyel kapod meg a választ is, mint ha visszapofázol (még ha jogosan is). Példának okáért ott van az a bizonyos Gőz Aranka. Személyes konfliktusom nem volt soha vele, meg úgy általában senkivel, mert ha tettem is fel kérdést, az tényleg olyan szinten volt, hogy már próbálkoztam előtte önerőből is, és nem nagyon tudtak belém kötni. De látom sok kérdés alatt, hogy ez a Gőz Aranka (Ő amúgy hölgy??? Mert ha igen akkor nagyon gáz a stílusa) nagyon bele tud kötni mindenbe. Ha érdemleges választ nem is tud adni, odatol valami irritáló megjegyzést. Nem tudom mi a kifejezés az ő stílusára, de még egy olyat mint ő sehol máshol nem láttam. És sajnos régi tag, gondolom a keménymag részét képezi.

Nem lenézni akarom a magyarországi magyarokat, én pl. lenyelem mindig, ha megaláznak, de sajnos tényleg jellemző rájuk egy nagyon lehúzó, mindenben hibát találó, agyonkritizáló, demotiváló, véget nem érő oda-vissza szócsata, vita...Na tudjátok ti pontosan, akik ott éltek. :)


Kérdésre a válasz...Ezek az emberek valószínűleg idősebbek, mint a legtöbb új tag, laikus kérdező. Ők még abban a világban nőttek fel, amikor önnállóan kellett problémákat megoldani, és nem tudják elviselni, hogy a mostani rohanó világban a fiatalok, kezdő informatikusok/programozók kész választ szeretnének kapni, és nem újra és újra megérteni/feltalálni a fogaskereket. Tehát ez a tipikus "Ha én annó megszenvedtem a tudásért, akkor szenved meg te is! (Haha legalább én ebben vagyok valaki, te meg egy senki)". Sajnos én ezt látom az ilyenek fejében, persze tisztelet a kivételeknek. 30 éves leszek, én is egyezek azzal, hogy minimum próbálkozzon előzetesen a kérdező magától megtalálni a problémára a megoldást, és csak utána kérjen segítséget, de akkor is...A közösségnek ott van az a lekezelő stílusa, amit mindannyian ismerünk.

2021. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9:


Köszönöm hosszú választ.


Gőz Arankával nekem személyes konfiktusom is volt, ezért is írtam ki a kérdést, mert bár korábban is voltam a pc fórumon, de most lett elegem belőlük.

Annyi volt a bűnöm, hogy nem tette kérdőjelet a kifejtésem végére, erre meg is érkezett Gőz Aranka kötekedni.

Régebben meg folyton abba kötöttek bele, hogy nem írtam le azonnal fél oldalnyi adatot a gépemről.

De lényeg: kicsit összevitatkoztunk, majd töröltettem is a kérdést, mert értelmes válasz. Erre pár nap múlva nézem, hogy az összes addig kiírt kérdésem törölték :D

Persze, régi chates/fórumos vagyok, így sok mindent láttam, de hogy 40-50 éves informatikusok ilyen óvodás szinten legyenek, nekem felfoghatatlan.


Magyar oldalakon sok témában ez megy, de a legrosszabb tapasztalatom eddig az informatikusokkal van.

2021. márc. 14. 08:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!