Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A PC Fórumon és más informatik...

A PC Fórumon és más informatika oldalakon miért van annyi bunkó, lekezelő ember?

Figyelt kérdés

Nyilván az életben nem ilyenek (mert előbb-utóbb legcsapnák őket, már elnézést) és sok témában jellemző ez valamilyen szinten, de messze a legrosszabbak a számítástechnikai fórumok tapasztalatom szerint.


Például a PC fórumon nemrég feltettem egy kérdést, és vmi olyasmi volt problémája az egyiknek, hogy nem tettem szöveg végére kérdőjelet, holott egyértelmű volt, hogy tippeket várok valamire.

Mellesleg elég sok panaszt látok a PC fórum régi tagjaira, még ezen az oldalon is, úgyhogy nem csak nekem vannak ilyen tapasztalataim.

Ezen az oldalon is sokszor láttam ilyet, hogy valaki kérdez vmit infó témában, és lekezelően bánnak vele, ha pedig egyik tippjük sem működik, a kérdezőn kezdenek gúnyolódni.


Valami oka csak van, hogy ezek az infósok olyanok, mint a sértődött kisgyerekek. Mintha nem tanultak volna meg viselkedni és valami zseninek hinnék magukat, pedig nekem sokszor úgy tűnik, hogy infón kívül totál homály nekik minden, sokszor még a szövegértés, fogalmazás is.



2021. márc. 10. 14:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Igaz, én már legalább 5-6 éve nem fórumozok ilyen oldalakon, de pl a Prohardver a szöges ellentéte a PC Fórumnak. Az a lekezelő stílus, a halálom, ami a Pc fórumon megy. Tipikusan azokról az emberekről, trollokról van szó, akik így próbálják kompenzálni, amit az élet elvett tőlük, vagy nem adott meg. De ez nem csak az informatikában, hanem más esetben is megfigyelhető. Ez pszichológia, nem vedd magadra, ez az ő bajuk.
2021. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindegyik informatikai fórumon normálisabbak az emberek, mint a PCFórum/Prog.hu-n. Ott eleve a vezetőség, Sting és Netangel is eléggé mérgező alakok, nem csoda, hogy a keménymag is olyan, amilyen.
2021. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 -es vagyok.

Nem nagyon volt szükségem másik oldalra, kivéve a jatekfejlesztes.hu -ra (ami egy hosszabb ideje nem elérhető). Nem tudom pontosan mikor, talán 2011-2 környékén látogattam el oda először. Nagyon kezdő voltam, tényleg közel nulla tapasztalattal. Ott is érzékeltem azt a demotiváló stílust, de akárhogy is, ha nincs az a közösség, most nem tettem volna szert azokra az alapokra, amiket csak úgy érzem ott kaphattam meg magyarul. Mivel angolul nem nagyon tudok, meg a google fordító sem volt annyira kiforrott akkoriban, hogy azzal tudjak fórumozni külföldi fórumokon, meg komplexebb cikkeket fordítani vele, ez a fórum akkor nagy ugródeszka volt nekem. Valahol igazuk is volt, ezt utólag beismerem, hogy közel nulla tudással ne akarjon rögtön valaki platform játékot írni, de ott is érzékeltem azt a lekezelő stílust. De lenyeltem, minden gond nélkül, és így meg is kaptam legtöbb esetben a választ, amire szükségem volt. Szóval általánosan érzékelhető volt ott is az, mint a PC fórumon, bár tény, hogy az utóbbi sokkal durvább.

Az, hogy valaki ily módon akarja kompenzálni az élete egyéb területein felhalmozódott kudarcot és konfliktust, nem lenne szabad hogy okod adjon erre a viselkedésre. Nekem se olyan gyerekkorom volt, amilyen lehetett volna. Mindig is én voltam az a suliban, akit a legtöbbet szekáltak, mind verbálisan, mind fizikálisan, meg alapból is erősen introvertált személyiség vagyok. 11 éves korom óta mély depresszióban élek, csak már megedződtem, hozzászoktam. Emiatt viszont kicsit sem lettem olyan informatikus, aki másokon élné ezt ki. Szóval ez személyiségfüggő. Csak az emberek többsége sajnos olyan, hogy szüksége van az elismerésre így vagy úgy. Arra, hogy valamiben erősen kitűnjön, hogy nagy valaki lehessen. Ha fiatalon nem te lehettél az a macsó, akire tapadtak a nők, vagy a legszebb testalkattal megáldott srác, vagy akinek a legtöbb barátja van, vagy aki egyszerűen csak általánosan mindenütt fel tudta magát találni az életben, akkor ez összegyűlik, és valahol máshol kell kiadni. De ez akkor is gáz, ez az adott embert minősíti. Ez annak is a bizonyítványa, hogy te valójában mindig is egy olyan gyökér ember voltál, csak fiatalon nem tudtál kibontakozni benne, mert elnyomás alatt voltál. Aki normális, az normális is marad, max depressziós lesz később is, de semmiképp sem köcsög. Én pl. akármilyen butaságot is kérdez tőlem egy laikus ember, aki nem ért az informatikához, soha nem vagyok vele lekezelő, mert pontosan tudom, hogy annó én is honnan indultam. Hogy azt hittem, hogy a gép az egy varázsdoboz, és nem hogy 0 meg 1 minden. Ez az, amit az említett személyek elfelejtenek, hogy honnan indultak. Vagy pedig pontosan tudják, csak az idő már kifogott rajtuk, és ez az egyetlen vígaszdíj, hogy másokat lehúznak. Így vagy úgy, de legalább ebben az egy szakmában hatalomra tettek szert, és az átlag ember tudatlanságán élvezkednek. Ez az én meglátásom. Nem tudok rájuk haragudni, mert tudom, hogy ők sokkal jobban szenvednek az életben, mint én. Lehet, hogy némelyiknek van felesége, meg sok pénze, de ez nem számít az én szememben, mert a kis lelkükben nincsenek kibékülve magukkal.

2021. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

12/13


a kommented hatására ránéztem a pc fórumra, mert nem rémlett ez a Netangel. Rögtön az első fórum témánál megtaláltam :D


hát az a csávó sem 100as, képes 2 oldalon keresztül ecsetelni, hogy pontosan miket és hogyan kellett volna a címben és kifejtésben leírni, és ahogy látom, kb. minden 3. kérdésnél eljátssza ezt.

2021. márc. 17. 14:26
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A PC Fórum, és társoldala, a Prog.hu a szakma aljának a gyűjtőhelye. Tele van frusztrált, az élet sok területén (gyakran még a szakmájukban is) sikertelenek, de ahhoz túl beképzeltek, hogy esetleg magukban keressék a hibát. Ehelyett inkább feljárnak az említett oldalakra "kompenzációért". És mi más lenne a kompenzáció, mint a kérdezők szapulása.

Esetleg van pár olyan nagyon szűk részterület, ahol inkább kisebb, mint nagyobb sikereket elért egyikük-másikuk valaha (nem kell nagy dologra gondolni, egy átlag szakmabelit havi szinten érik hasonlók), azóta viszont középkategóriás alkalmazottak, vagy mellőzött szabadúszókként tengetik midnennapjaikat. Na, ezt kompenzálják a középszerű eredményeik egekig magasztalásával, meg mindenki más szapulásával. Mert ettől úgy tűnik, hogy ők eredményesebbek. Tapasztalatból mondom, hogy ha egy kicsit már gondolkodni kell, és nem valami típusproblémával fordul hozzájuk valaki, ott megáll a tudomány. Ezt palástolandó persze legtöbbször hozzák a kötekedő formájukat. Már főiskolásként megtapasztaltam, hogy ha valami informatikai problémám van, ezekhez nem szabad fordulni. Ha egyszerű a probléma, akkor az a bajuk, ha meg már összetettebb, az meg meghaladja a képességeiket.

A törzstagok fele még csak közepesen sikertelennek sem mondható, hanem egyenesen a szakma legaljának.

De ugye itt is a fejétől bűzlik a hal. Ha az oldalt nem egy öntörvényű, frusztrált, betegesen arrogáns kókler irányítaná, talán nem ez lenne a hazai szakmai élet pöcegödre.


Egyébként több helyen is megfigyeltem, hogy idehaza még a világátlagnál is jóval több a beképzelt, lenéző, frusztrált hatalommániás egyén. Ennek az okairól hosszasan lehetne vitázni, sokan egyszerűen féltik átadni a tudást másoknak, nehogy ezzel saját konkurenciájukat teremtsék meg; de vannak, akik egyszerűen csak "ezen a szinten vannak", vagy amit már többször említettem, így vezetik le a kudarcaikat. Nem a PC Fórumon történt, hanem egy - szerintem - jóval értelmesebb oldalon, de fel mertem emelni a hangom amiatt, mert vannak, akik képtelenek értelmes, emberi stílust megütni, és valljuk be, ezzel csak azt érik el, hogy a kezdő érdeklődő kedvét jó eséllyel elveszik. Na, erre kaptam hideget-meleget, hogy ez az internet, itt így mennek a dolgok, akinek ez nem tetszik, az tűnjön el, stb, stb. Egy másik - kicsit szűkebb teürlettel foglalkozó - fórumon meg nagyjából úgy zajlanak az események, hogy a kérdező feltesz egy kérdést, azt 4-5 kommentben jól lehordják a sárga földig, elmondják mindenféle életképtelennek azért, amiért itt kérdezte meg, és nem keresett utána (függetlenül attól, hogy ez így van-e... egyébként is egy rohadt káros dolognak gondolom az állandó keresővel való szájkaratét, még akkor is, ha van benne igazság; meg lehet azt értelmes ember módjára is mondani), és ha már kellően hulladéknak állították be a kérdezőt, akkor végül segítenek.

Na, az ilyenekből én inkább nem kérek.

Két dolgot jegyeznék meg ezzel kapcsolatban.

1. Van egy olyan dolog, hogy emberi méltóság. Úgy gondolom, ez alapból mindenkinek kijárna, legalábbis ameddig a kérdező elfogadható módon viselkedik. Attól, hogy valaki nincs birtokában egy információnak, még nem lesz hülye, nem lesz gyökér, és nem lesz alsóbbrendű létforma. Attól, hogy valaki információt, sőt, urambocsá' segítséget kér, még velünk egyenrangú emberként kéne kezelnünk.

2. Érdekes módon sok külföldi fórumon teljesen más az emberek hozzáállása. Persze, ott sincs kolbászból a kerítés, de arányaiban az ilyen deviáns gyökerek elenyésző kisebbségben vannak. Történt, hogy egy adott témában teljesen laikusként kérdeztem, ráadásul olyat, amit szerintem ott rajtam kívül midnenki kisujjból kirázott. Mi volt a reakció? A moderátor maga válaszolt, és alaposan, érthetően megválaszolta a kérdésemet, sőt, még egy halom egyéb kapcsolódó információval is ellátott. Sőt, javasolt még forrásokat is, ahonnan további információkat gyűjthetek a témából. Már szinte én éreztem kellemetlennek, hogy a kérdésem miatt ennyit fárad. De lehet ezt így is csinálni.

2021. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15:


eleinte azt hittem, h a pc fórum tele van hozzáértőkkel, de igazából nem sok hasznos tippet kaptam, illetve kb annyit, mint itt a GYK-n.


„Egyébként több helyen is megfigyeltem, hogy idehaza még a világátlagnál is jóval több a beképzelt, lenéző, frusztrált hatalommániás egyén.”


sztem a magyarok nagy része borzasztóan önbizalomhiányos, és ezt kötekedéssel nagyképűsködéssel kompenzálja.

de hogy ez a jelenség miért ennyire erős az informatikusok körében, arra csak tippjeim vannak.

Azt már nekem is mondták, hogy „ilyen az internet”. Szerintem nem az internet ilyen, hanem inkább a magyar oldalak.


„Attól, hogy valaki nincs birtokában egy információnak, még nem lesz hülye, nem lesz gyökér, és nem lesz alsóbbrendű létforma. Attól, hogy valaki információt, sőt, urambocsá' segítséget kér, még velünk egyenrangú emberként kéne kezelnünk”


arról nem beszélve, h más területeken még lehet kíváló. ezért sem értem ezt a hatalmas gőgöt az informatikusoknál (tisztelet a kivételnek), mintha elvárnák, hogy mindenki hasra essen a hatalmas tudásuktól.


Igazából szerintem sokat nem veszítenénk, ha megszűnne a pc fórum tudástár rovata, kétlem, hogy sok ember kapna ott igazán hasznos választ.

2021. ápr. 28. 06:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!