Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől érezhetném magam hasznos...

Mitől érezhetném magam hasznosnak, értékesnek, aktívnak stb. a jelen helyzetben?

Figyelt kérdés
Passziváltam az egyetemet, amiben részben az is közrejátszott, amiről ez a kérdés szól - hogy teljesen haszontalannak éreztem magam, minden napom egyforma volt, nem ért semmiféle pozitív visszajelzés, nem volt semmiféle sikerélményem, nem haladtam semerre, nem éreztem jól magam abban a közegben stb. Már akkor is azt éreztem, hogy nekem ezen muszáj változtatnom, mert egyszerűen utálom az életemet és az egész miliőt, ami körülvesz. Jelenleg is ugyanezt érzem, hiszen csupán annyiban változott az életem, hogy már nem járok egyetemre. Nyilván lefoglalom magam valamivel nap mint nap, de ez önmagában nem elég ahhoz, hogy normális és értékes embernek érezzem magam. Viszont nem tudom, hogy mi segítene abban, hogy előrébb lépjek, fejlődjek, tanuljak, hasznosnak érezzem magam, társasági életet élhessek stb. Ráadásul ebben most a vírushelyzet is közrejátszik amellett, hogy vidéken élek (sehol semmi) és fiatal vagyok, szaktudás és tapasztalat nélkül. Nektek van valami ötletetek? 21/L
2021. márc. 11. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzed magad haszontalanak? Ezt érezteti valaki veled?
2021. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdj saját projektekbe.

Önfejlesztés, egy új hobbi, sport.


Aztán ha szeptembertől visszaállnak a dolgok, akkor újult erővel nekivágsz az egyetemnek.

2021. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Azért érzem magam haszontalannak, mert ténylegesen haszontalan vagyok. Az egész eddigi életem arról szólt, hogy csak úgy voltam és kész. A hétköznapi kötelező feladatok mellett (pl. takarítás és társai) csak tanultam, esetleg foglalkoztam a hobbimmal és ennyi. Ezen évek alatt pedig úgy érzem, hogy semmit sem fejlődtem, nem haladok semerre, csak egy helyben toporgok tétlenül és nekem ez már elviselhetetlenül monoton és unalmas, nem látom a jövőm.

2# Mióta távoktatás van és pláne amióta nem járok egyetemre, rengeteg ilyesmivel foglalkoztam... visszatértem a régi hobbijaimhoz, elkezdtem aktívabban nyelvet tanulni és kipróbáltam új dolgokat is (pl. készítettem magamnak bútorokat, megtanultam körmözni). Viszont azt érzem, hogy nekem ez nem elég és nem okoz örömet, ugyanúgy nincsen sikerélményem, ugyanúgy egyedül vagyok, ugyanúgy egyformák a hétköznapok, ugyanúgy nem érzem jól magam és valami maradandóbb, jelentőségteljesebb, felelősségteljesebb, aktívabb tevékenységre vágyom.

2021. márc. 11. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Indíts youtube csatornát, blogot.
2021. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el dolgozni bárhová az mindegy . És ha kapni fogsz a munkádért pénzt lehet , hogy hasznosabbnak fogod tudni érezni magad. Amúgy nem vagy te haszontalan csak még nem találtad meg az életcélod , de próbálkozol ami zseniálisan jó mert vannak olyan emberek akik ebben az érzésben ragadnak egész életükben és nem is akarnak rajta változtatni .
2021. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4# Ezen én is gondolkoztam, mármint blogon/podcasten/instagramon csak még nem volt hozzá bátorságom.

5# Ezzel csak az a baj, hogy nekem önmagában a pénz nem számít, nem motivál, nem tartom fontosnak. Szerencsés helyzetben vagyok, mert a szüleim támogatnak engem anyagilag így nekem tulajdonképpen nem kell a megélhetési költségeimre fordítanom a pénzemet. Viszont az alap szükségleteimen kívül nem igazán vannak pénzhez köthető igényeim, vágyaim, céljaim stb., szóval nagyon minimál fogyasztású ember vagyok. Van némi pénzem, de igazából azt sem költöm semmire. Dolgoztam már rövidebb ideig pl. voltam ilyen mezőgazdasági munkákon (címerezés, gyümölcs szedés) és gyári munkán (címkézés), de ezek mind elég monoton és egyszerű munkák. Pénzszerzésre persze ez is tökéletes, de nekem nem az lenne a fő célom. Emiatt vagyok ezzel gondban, mert amúgy szívesen dolgoznék és szerintem az abszolút segítene is, ha lenne egy olyan munkám, amit szívesen végzek, amiből esetleg egy kis tapasztalatot meríthetek, kipróbálhatok dolgokat, új közegbe kerülhetek stb., csak ilyen nem nagyon van.

2021. márc. 11. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor tessék próbálkozni előbb vagy utóbb megtalálod majd azt ami érdekel és szivesen csinálod . Kitartást !
2021. márc. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!