Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon milyen mértékbe...

Magyarországon milyen mértékben van jelen a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem gyakori jelenség lehet sajnos, amiket időnként hallottam, meg olvastam. Nálunk is jelen volt, mondhatni mindenki között valamilyen formában (fizikai, verbális, vagy akár mindkettő). Mindenesetre én voltam a legfiatalabb, és rajtam is törték el a legtöbb partfisnyelet. Ez nem sajnáltatás, ez így történt, én voltam a bűnbak mindenért. Hozzátenném, hogy nekem talán az az egyik legnagyobb bűnöm, hogy gyerekként nem ismertem fel azt a rám osztott feladatot, hogy legkisebbként nekem lett volna a dolgom gyatyába rázni egy már romló félben lévő családot. Gyerekként enyhén szólva nem voltam a legjobb, és ezen iratlan kötelességemet is csak késői kamaszként ismertem fel utólag. Jelenleg a helyzetem jól alakul, csomó toxikus családtagomhoz már semmi közöm nincs (például édesapámhoz, aki állandóan vert, amikor még gyerek voltam, de visszakapott mindent pár hónapja az a szemét), és nagyon úgy néz ki, hogy hónapokon belül tényleg senkihez nem lesz már közöm. Addig is megállás nélkül elő kell ezt a helyzetet segítenem... Ha pedig lesz családom, akkor mindent meg fogok tenni azért, hogy nehogy megismétlődjön a múlt.


20/F

2021. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég keményen, bár sokan rejtik.
2021. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én saját családomon, rokonságomon belül is és tágabb körben is azt látom, hogy alig van normális, szerető család és teljesen természetes a fizikai erőszak, lelki terror. De minimum van egy "fekete bárány" akivel semmi gond, csak nem illik bele a rá kényszerített családi idillbe, irányba.
2021. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok családban az egyik fél eléggé kiszolgáltatott a másiknak a gazdaságilag és akkor gyakori a lelki típusú erőszak, mert a domináns fél úgy érzi, hogy durvább hangnemet üthet meg, ha nem értenek egyet valamiben. Fizikai erőszak is előfordul, de az valamivel ritkábban.
2021. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!