Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lesz valakiből gyilkos?

Hogy lesz valakiből gyilkos?

Figyelt kérdés
Felötlött bennem egy kérdés, miután megnéztem egy sorozatot, ami gyilkosokról szólt és az ő vizsgálatukról, hogy mi is lehetett az indíték, miért váltak ilyenekké. Az biztos, hogy nagy mértékben hozzájárul az ember viselkedéséhez a nevelés, szülők, ami körülveszi, de van olyan, hogy mondjuk egy jó családban nevelkedett a gyerek, az apuka otthagyta őket még kiskorában, akiben volt ilyesmi hajlam, hogy öljön, esetleg meg is teszi, és még ha a gyerek jó közegben is nevelkedett, mégis felnő és valami kiváltja belőle a vágyat hogy öljön. Van ilyen? Hogy a génekben öröklődik a vágy eziránt? Bocsi ha kicsit zavaros ^^

2021. márc. 12. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Senki sem születik annak.
2021. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Van amikor nem akarattal lesz valakiből gyilkos hanem a véletlenek sorozata azzá teszi. Ha a pszichopatákra gyilkosokra gondolsz, ott valami gyerekkori trauma játszik be általában.
2021. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Bennem is felmerültek bizonyos kérdések amiket nem tehetek fel ezen az oldalon mert úgyis törölnék.

Mindenesetre úgy gondolom, hogy a gyilkosok vagy elmebetegek vagy pedig zsenik.

Egy teljesen értelmes okos emberből is lehet gyilkos ha ő erre a álláspontra jut. Jelenleg én is megtudom őket érteni ahogy az emberrablókat is. Persze egyértelműen bűncselekmény meg stb., de azt a logikát ami némelyik ilyen emberben lejátszódik egy kincs megérteni.

És ha rátalálsz erre a gondolkodás módra akkor már nem is érzed magad rosszul egy ilyen bűntény elkövetésénél.


Tudom, hogy ezt most így lehet aki olvassa nem is érti vagy nem is akarja megérteni, de ez valahogy így van ahogy leírtam.

2021. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2%
Azzá teszik a rasszisták.
2021. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Mi a különbség a véreskezű gyilkos és a hős katona közt?


Semmi.



Minden csak nézőpont kérdése.

2021. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 én azt hiszem, értelek.


Sokkal több emberben van késztetés ölni, mint amennyiből gyilkos lesz. A gyilkos eljut egy olyan pontra, ahol már nem tud, vagy nem akar ellenállni ennek a belső vágynak. Értem itt a gyilkos alatt az olyan embert, aki önmagáért teszi, amit tesz. A véletlenül, vagy muszájból elkövetés egy más téma.

2021. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy kalap alá venni mindenkit, aki ölt már embert. Van, aki önvédelemből ölt, más agymosott meggyőződésből (pl. gyerekkatonák, akiket propagandával tömtek), felindulásból (akár nem reális, akár nagyon is valós sérelem miatt), és persze olyanok is vannak, akik aljas indokból, hidegvérrel, előre megtervezve gyilkoltak. Ezeknek a csoportoknak mind más történetük van szerintem. Az is válhat gyilkossá szerencsétlen körülmények között, akiből nem hiányzik "gyárilag" teljesen minden empátia a többi ember felé. A hidegvérrel gyilkolók azt gondolom, hogy vagy nagyon traumatizált emberek, vagy valóban pszichopaták. Ez utóbbi részben örökölhető állapot, de ez nem azt jelenti, hogy automatikusan sorozatgyilkos lesz belőlük, hanem azt, hogy az idegrendszerük másképp működik, mint az átlagos emberé. Nem félnek, nincsenek gátlásaik, és kevesebb empátia van bennük, ami sajnos hajlamosít rá, hogy problémát okoznak a környezetüknek, de ez nem szükségszerű. Ideális esetben nekik is meglenne a helyük a társadalomban (vannak olyan nem hétköznapi munkakörök, ahol előny, hogy valaki nem szorong, és teljesen hideg fejjel tud gondolkodni, érzelmi ráhatások nélkül). Persze ahhoz, hogy ilyen szinten funkcionálni tudjanak, el kell fogadniuk a társadalom játékszabályait. Ha nem az empátia útján ("nem ártok másnak, mert milyen rossz lenne neki"), akkor másképp.
2021. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#2-es, nem minden gyilkos pszichopata és nem minden pszichopata gyilkos. Empátia részleges / teljes hiányától függetlenül még lehet egy pszichopatának is egy belé nevelt "morális" kódexe.
2021. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat király volt olvasgatni őket. Tehát ha jól értettem nem igazán van ilyen hogy pusztán a gének miatt válik valaki gyilkossá, valami kiváltó ok is kell. Valakinek még van valami nyugodtan jöhet!
2021. márc. 14. 07:49
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
A genetika tölti csőre a fegyvert, az életmód húzza meg a ravaszt. Ezt egészségügyben szokták mondani, de itt is helytálló. A genetika eredményezhet nagyobb hajlamot a gyilkosságra, de ez nem garantálja, hogy megtörténik. Vagy fordítva, egy az életet mélyen tisztelő ember is ölhet szélsőséges körülmények között.
2021. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!