Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Soha nem lesz már minden...

Soha nem lesz már minden ugyanolyan, mint a koronavírus előtt ? Szerintetek mely hatásai a legsúlyosabbak a Covidnak ?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve jött ez a vírus és csomó mindent tönkretett. Gazdaságot, emberi kapcsolatokat, az emberek szabadságát.


Ez a maszkhordás is ki tudja meddig tart. Az embereknek korlátozva vannak a szabadságjogaik, nem lehet menni moziba, koncertre, nem utazhatnak stb... Emberek sokasága veszíti el a munkáját, pl a vendéglátósok.


Akik most gyerekek, azoknak tönkreteszi a Covid a gyerekkorukat, nem találkozhatnak egymással az iskolában, elhidegülnek, a szociális kapcsolatok befagynak, alapvető társas interakciók maradnak ki, amit az iskolában sajátítanának el.


Mindent átvesz a digitalizáció. Az online oktatás sem az igazi, hogy kamerába kell beszélni, nem személyesen találkoznak. Nem is hatékony szerintem, a tanár ha személyesen elmondja a tananyagot, sokkal jobban átjön a tudás.


Illetve van egy olyan érzés, hogy nincs sem az iskolában, sem otthon, hanem ilyen köztes állapot az egész, így nem tudja élvezni se az iskola előnyeit, se az otthonlétet igazából.


Végszóként, szerintem a gazdaságban is súlyos pusztítást végzett a vírus, de a szociális hatásai helyrehozhatatlan károkat okozott/okoz a társadalomban, emberekben.


Személyes véleményem pedig az, hogy semmi nem lesz már a régi..



2021. márc. 18. 13:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nemkem nem a szigorítások okoznak gondot. Elveszítettem az anyámat. Légzési elégtelenségbe halt bele. Covidos tüdőgyulladása volt. Élhetett volna még 20-30 évet, ha nem kapja el ezt a kob@szott vírust.
2021. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

-A gazdasági válság, az, hogy komplett iparágakat nulláztak le

-A szociális kapcsolatok hiánya (például az anyai nagymamámat és a keresztszüleimet, unokatestvéreimet nem láttam október vége óta). Véleményem szerint a digitális oktatás sem az igazi. Pedagógus vagyok. Úgy gondolom, hogy a társas érintkezést csak kiegészíti, de nem pótolja az online világ!



Félreértés ne essék, sajnálom azokat, akik a koronavírus miatt vesztették életüket, de nem ez az egyetlen probléma

2021. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11-es. Fogadd sokunk nevében és leginkább azok nevében őszinte részvétünket,akik már átélték közvetve vagy közvetlenül is!:(
2021. márc. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!