Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Soha nem lesz már minden...

Soha nem lesz már minden ugyanolyan, mint a koronavírus előtt ? Szerintetek mely hatásai a legsúlyosabbak a Covidnak ?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve jött ez a vírus és csomó mindent tönkretett. Gazdaságot, emberi kapcsolatokat, az emberek szabadságát.


Ez a maszkhordás is ki tudja meddig tart. Az embereknek korlátozva vannak a szabadságjogaik, nem lehet menni moziba, koncertre, nem utazhatnak stb... Emberek sokasága veszíti el a munkáját, pl a vendéglátósok.


Akik most gyerekek, azoknak tönkreteszi a Covid a gyerekkorukat, nem találkozhatnak egymással az iskolában, elhidegülnek, a szociális kapcsolatok befagynak, alapvető társas interakciók maradnak ki, amit az iskolában sajátítanának el.


Mindent átvesz a digitalizáció. Az online oktatás sem az igazi, hogy kamerába kell beszélni, nem személyesen találkoznak. Nem is hatékony szerintem, a tanár ha személyesen elmondja a tananyagot, sokkal jobban átjön a tudás.


Illetve van egy olyan érzés, hogy nincs sem az iskolában, sem otthon, hanem ilyen köztes állapot az egész, így nem tudja élvezni se az iskola előnyeit, se az otthonlétet igazából.


Végszóként, szerintem a gazdaságban is súlyos pusztítást végzett a vírus, de a szociális hatásai helyrehozhatatlan károkat okozott/okoz a társadalomban, emberekben.


Személyes véleményem pedig az, hogy semmi nem lesz már a régi..



2021. márc. 18. 13:34
A kérdező szavazást indított:
Gazdasági hatása a legsúlyosabb.
Politikai hatása a legsúlyosabb.
Szociális/társadalmi hatása a legsúlyosabb.
28 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A világ folyamatosan változik, a vírus előtt is voltak olyan dolgok, amikre mondogattuk, hogy már sose lesznek olyanok, mint régen.


A múlt évszázadban két világháború is lezajlott, mindkettőnek mérföldekkel durvább hatásai voltak az emberiségre minden általad felsorolt szempontból, mint ennek a járványnak, és mégis itt vagyunk még.


Az utóbbi egy évben egyébként világossá vált, hogy egy világméretű krízishelyzetben azok az emberek a legéletképesebbek, akik inkább introvertált személyiségűek. Őket nem hülyíti be annyira a személyes kapcsolatok minimalizálása, hiszen nincs rá olyan mértékben igényük, mint egy extrovertált személynek.

2021. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb nekem a szociális, nagyszülőkkel 1 éve alig találkozom, holott eddig kb minden héten, haverok közt van akit a korona óta nem láttam, vagy csak nagyon keveset mert este futottunk össze, korona idején nekem szerencsére sikerült barátnőt szereznem (legtöbb szingli szenved most) de vele csomó programot nem tudtam kivitelezni ami alap lenne egy kezdő kapcsolatban. Elmaradt rengeteg, buli, élmény, éjszakai séta, külföldi nyaralás (karantén, virusrettegés miatt), a kedvenc helyi fesztiválom.


Egy jó oldala van nekem egyetemistaként, az online oktatás, marhára nem hiányzik utazni napi 3 órát, egyedül a szocializáció hiányzik abból a városból, hogy beultem ide oda, megismertem új embereket, nem unatkoztam.

2021. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg ez is,mint annak idején a pestis,be fog vonulni a történelembe. Véleményem szerint elég hosszú lesz az az idő,hogy minden a régi legyen. Nem vagyok pesszimista,én örülnék annak, ha minél hamarabb vége lenne ennek a borzalomnak, mivel érintett vagyok a kialakult helyzetben.A vendéglátás és a turizmus talpraállásához még várnunk kell. Abból a mély depresszióból,amiben sokan vagyunk,csak akkor tudunk kilábalni,ha nem hal ki belőlünk a remény.Talán a nyár közepére fellélegezhetünk,amiben nagyon bízok.
2021. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát nem túl jó... Igen, tudom voltak világháborúk is a 20. században, de most békeidők vannak elvileg, mégis beütött a krach..
2021. márc. 18. 14:06
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Én meg remélem, hogy nem térünk vissza a régi életbe.



- A maszk simán maradhatna náthás, influenzás időszakokban boltokban, tömegközlekedésen.

- Amelyik munkakörökben lehetséges, egy 50% home office-t engedélyeznének annak, aki igényli, senkinek és semminek nem ártana, de használna (annyival is kevesebb autó, annyival is kipihentebb dolgozók).

- Felnőttoktatásban, levelezős, esti képzéseken lazán lehetne legalább részleges távoktatás.



#1


Ez igaz, de egy introvertáltnak a normál élet lehet igen nehéz.

Én például a heti 5 nap iroda (jó kis open office), heti 3 este egyetem, budapesti élet, tömegközlekedés, zsúfolt utcák, boltok -- lelkileg, idegileg kikészít az időhiánnyal, kevés alvással együtt. A szabadidőmben pedig otthon lenni van csak erőm.


Tehát 1 év mennyország nekem, de 10 év pokol, míg az extrovertált(abb) többségnek fordítva.

2021. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig én is annyit tudok mondani, hogy a világ folyamatosan változik.

Amikor valaki panaszkodik, hogy de sok és de gyors a változás, akkor mindig eszembe jut, hogy 1910 és 1950 között mennyit változott az élet Magyarországon? A világban? Hatalmasat, ég és föld!

2021. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyébként olyan véleményt is olvastam itt Gyakorin, hogy "van aki világháborúk idején élt, ő mit élhetett át"


Szerintem felesleges a kettőt összehasonlítani, teljesen más korban volt az és lehet, hogy most szívtelen leszek, de engem nem nagyon hat meg az, ki mikor élt és mit élt át.


Én most élek és nem szeretném, ha a mostani életemet tönkretegyék. Nyilván a múltban is sok rossz volt, de azon senki nem tud már változtatni.

2021. márc. 18. 14:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem okoz nagy megterhelést a covid, bár igaz, hogy itt ahol élek nincs annyi korlátozás, mint otthon. Egyedül az utazás hiányzik, haza vagy a nyaralás. Nem érzem tragédiának, ez rajtad múlik, hogyan állsz hozzá. Egyetértek azokkal, aki azt mondják, hogy volt már sokkal nagyobb baj az emberiség életében. Én nagyon örülök, hogy ezt élem át és nem a nácizmust, kommunizmust.
2021. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem túl jó... Igen, tudom voltak világháborúk is a 20. században, de most békeidők vannak elvileg, mégis beütött a krach.."


Nagy tévedés. Nincsenek békeidők ma sem. Szinte minden kontinensen vannak területek, ahol jelenleg is olyan vagy még rosszabb állapotok uralkodnak, mint Európában a világháborúk alatt.

2021. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9: Pontosítok, Európában legalábbis békeidők voltak a Covid előtt, nem nagyon volt válság. 2008 volt az utolsó nagyobb krízis, utána az orosz-ukrán konfliktus, de ezeken kívül békés konjunktúra volt.
2021. márc. 18. 15:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!