Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztél már úgy, hogy annyira...

Éreztél már úgy, hogy annyira kiábrándultál az emberekből, meg a társadalomból, hogy legszívesebben örök időkig egy lakatlan szigeten, vagy egy barlangban élnél, élethosszig tartó magányban ?

Figyelt kérdés
Képes lennél erre ? Ha elgondolkoztál, de mégsem teszed meg, mi tart vissza ?

2021. márc. 18. 20:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
45 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tom Hanks nyomában?
2021. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én elgondolkoztam ilyenen, de szerintem leghamarabb 1 hét múlva meghalnék...
2021. márc. 18. 20:41
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ó, igen. Mondjuk én introvertált vagyok. Egy lakatlan sziget, kutya, macska meg sok jó könyv, az lenne a tökély maga.
2021. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolok, hogy a mai társadalomban mennyi stressz és frusztráció éri az embert, meg hányan taposnak beléd életed során... Lehet nem is annyira elrugaszkodott ötlet az örök magány...


Max nincs Meki, meg KFC... Nem halálos.. Ha már tényleg semmi életösztön nincs bennem, lehet tényleg elmegyek valahova örök száműzetésbe... Sokszor gondolkoztam ilyenen.. Cserébe lemondanék a kényelemről. De az emberek okozta stresszről is.

2021. márc. 18. 20:44
 5/22 A kérdező kommentje:

Persze enni kell, inni kell, el kell látni magam, különben meghalok. De egy lelki hulla vagyok, annyi sok rossz dolgon mentem keresztül. Az emberek egy-egy gúnyos megjegyzése, vagy sértése olykor fájdalmasabb, mintha kést szúrnának beléd..


A testem él, azt érzem, de a lélek bennem meghalt. Egy lelketlen üres zombi vagyok.

2021. márc. 18. 20:47
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Igen én is egyre többször gondolok ilyesmire:) régen pedig olyan jó volt, mindenkivel jóban voltam, dehát azért, mert naív voltam.. sokkal jobb volt akkor. Most, hogy már ismerem az emberek működését, hogy mennyi rosszindulat van egyesekben, hogy mennyire csak az érdekek vezérlik őket, stb, így már nem annyira vagyok jóban velük. De azért egy lakatlan szigeten se bírnám, megölne a magány és az unalom.
2021. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

És az a furcsa kettősség van bennem, hogy semmi kedvem élni és nincs kedvem létezni sem, ugyanakkor az életösztönöm még mindig valamelyest erősebb a halálvágynál.


Tehát hogy enni, inni kell stb... Vajon eljuthat arra a pontra az ember, amikor az életösztön is kihuny benne, mint a pislákoló mécses lángja ?

2021. márc. 18. 20:51
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Az a gond, hogy nem nagyon lehet elmenni "külön" sehova. Valamilyen államhoz akkor is tartoznod kell, valahova adót kell fizetned, ha beteg leszel, szükséged van orvorsra, nem fogod tudni magad meggyógyítani. Eltörik a lábad, kb halálra vagy ítélve, vagy ha jön egy baci, amit nem képes legyűrni a szervezeted. Teljesen primitiv életmódot kéne élned, nincs mosógép, tévé, porszivo, fúró, láncfűrész. Ha viszel is magaddal, ezek elromlanak, nem tudod pótolni, megjavítani a "külvilág" nélkül. Egy bizonyos ideig az elvonulás szerintem megoldható, de csak akkor, ha nem égeted fel magad mögött a dolgokat, és van akihez fordulhatsz, ha gond vagy szükség van.
2021. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8: Igen, vannak fiziológiai szükségletek, amit ki kell elégíteni.


De egy lelki roncs vagyok teljesen, annyi kárt okoztak nekem az emberek és nem bírom feldolgozni. Nagyon sok rosszat, utálatot kaptam emberektől.


Nem tudom ezt feldolgozni és teljesen befagyott a lelkem. Ígs kell leélni az egész életem, zombiként ? A múlt sérelmeit nem bírom feldolgozni.

2021. márc. 18. 20:57
 10/22 A kérdező kommentje:

Sőt, sokszor azon gondolkozom, hogy azért kaptam ezt a sok rosszat, mert megérdemlem.


Családi problémák, barátai kapcsolataim tönkrementek mind, totál elesettség érzése. Biztos ez jár nekem...

2021. márc. 18. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!