Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kidobnak téged és egy ismeretl...

Kidobnak téged és egy ismeretlen embert egy lakatlan szigetre, két embertípus közül választhatsz. Melyik típusú társat választanád?

Figyelt kérdés

Az egyik egy nagyon intelligens, vezető férfi, aki nagyon határozott és törtető. A problémákat gyorsan oldja meg és nálad is jobbak a képességei. Tudod, hogy kiszámíthatatlan, hisz okosabb és jobb képességű nálad, így könnyen lehet, hogy elárul, átver, a saját önő céljaira használja fel a társaságod és a munkád. Nem bízhatsz meg benne biztosan, de talán nagyobb segítségedre lehet mint a 2-es alany, aki:


Egy lassú gondolkodású, buta srác, aki elég tájékozatlan, te jóval okosabb vagy nála. Őt tudnád irányítani minden bizonyossággal, nem árulna el mert kiszámítható, ha el akarna árulni, vagy ellened fordulni, azonnal rájönnél a szándékára, mert átlátható. Könnyen felhasználhatnád őt a saját céljaidra, és az általad kiosztott feladatokat becsületesen végrehajtaná. Ő becsületesebb, de intellektuális segítséget nem várhatsz tőle, ám nem kéne féltened a hatalmadat tőle, és ha már nem lenne szükséged rá, akkor is veled tartana, ahelyett hogy átverjen.


Kort, nemet, indoklást lészi írjatok!


2017. okt. 11. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Az elsőt választanám. Egy lakatlan szigeten, szerintem eléggé egymásra lennénk utalva, mi oka lenne átvernie?

19/F

2017. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
19 éves fiú vagyok, az elsőt választanám mert ha ilyen intelligens akkor tisztában van vele, hogy ketten nagyobb eséllyel élünk túl, mintha elkezdenénk háborúzni. Én se vagyok éppen egy ügyetlen valaki, de elismerem ha nagyobb tudású, amire megkér és nem életveszélyes azt megcsinálom ha látom, hogy ő is tesz a túlélésünkért. Egy nem világos, mivel tudna elárulni egy lakatlan szigeten? Tőlem aztán próbálkozhat, nem lennék teljesen rászorulva, amíg el tudom látni magam addig nem is érdekel milyen hátsó szándékai vannak, ha vannak. Plusz törekednék a harmoniára, nem élezném ki a helyzetet hamár össze vagyunk zárva, segítenénk egymásnak ha kell valami és ennyi, így fair.
2017. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
2-es típust. Az 1-es okoskodót ,miután elkezdene főnökösködni és megmondani a 'tutit' szerintem záros időn belül fejbevágnám és bedobnám a cápáknak eledelül :D
2017. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Jogos felvetés 1-2, az elárulást arra értettem h pl. összetákoltok egy hajót, és amikor elhajóznátok ő leüt és elmegy egymaga.
2017. okt. 11. 18:43
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

A másodikat, de nem csicskáztatnám, csak hagyjon békén, magamban ellenni.

Az első tuti pofázna állandóan magáról, én meg szeretem a csendet.

Amúgy kinek árulna el? Milyen hatalom?



30/N

2017. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja értem.
2017. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én az elsőt választanám.


Volt igazán lassú, értetlen kollégiumi szobatársam, gyakorlatilag kikészíti az embert a folyamatos értetlenkedés. Vagy amikor egy egyszerű kérdésre mint a "Jössz boltba?" lefagy a windows nála 5 percre és csak öööö...aaaa...áááá...váárj hagy gondolkozzam...ööö...ööö...nem.

2017. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Noblesse Oblige ***** válasza:
Első. A második típus a sírba tenne és mellette igazán egyedül lennék a szigeten. (munkába is volt ilyen, hogy a srác átlag minden mondatomban megkérdezett 1-1 szót, pedig nincs extra szókészletem, és nagyon idegesített)
2017. okt. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az elsőt választanám. Azèrt,mert ha ki is használna, tanulnèk belőle.
2017. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt.

Miért verne át, ha egymásra vagyunk utalva? Egy hajót nem igazán tudna elvinni egyedül, szóval kéne segítség.

A másodikkal nem mennék sokra.

16/L

2017. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!