Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor mi az igazság?

Most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
Sokáig úgy fogtam fel az életet, hogy szinte mindenhez kell tehetség, de aztán megkaptam egy embertől, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítok magának a tehetségnek, és emiatt vagyok ostoba. Ő úgy gondolja, hogy sok gyakorlással bármit el lehet érni, nem baj, ha tehetségtelen vagy egy adott területen, mert kellő kitartással és munkával bárki lehet sikeres. Utána ezzel a mentalitással éltem tovább, úgy fogtam fel a dolgokat, hogy nem kell tehetségesnek lenned, de sajnos így is megkaptam egy másik embertől, hogy buta vagyok, amiért ebben hiszek. Most akkor mi az igazság? Csak mert őszintén fogalmam sincs, ha mindkét felfogás miatt butának hívnak.

2021. márc. 20. 12:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

8 as vagyok, ezzel egyértek amit írtál 10 es, de lehet hogy ezt hívják hobbinak a legtöbb esetben, és azzal sincsen semmi baj, mert örömet okoz a művelőjének.

Sőt másik eset hogy pl. mennyi amatőr giccsfestő megél a munkájából. Jobban mint a profi művészek.

2021. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

ha olyan munkád van, amit őszintén élvezel és megélned is sikerül belőle, akkor nem kell feltétlenül különválnia a munkának és a hobbinak. ha tényleg szívesen csinálod, akkor belefásulni sem fogsz, hogy a kettő egybefolyik.


a probléma mindig ott kezdődik, ha olyasmit kell csinálnod, amit nem szívesen csinálsz (akár tanulásról, akár már munkáról van szó). a hobbiból megéléssel az szokott a gond lenni, hogy megélhetési festőként nem biztos, hogy azért fizetnek, amit szeretsz csinálni, így kénytelen lehetsz olyat festeni pénzért, amit nem annyira élvezel. itt jön be a belefásulás és a probléma, hogy már nem kedvtelés és kikapcsolódás a festés, hanem kényszerű munka, hogy megélj és onnantól már nem szórakoztat hobbiként sem.

2021. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!