Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megoldhatók-e világunk problém...

Megoldhatók-e világunk problémái pénzzel, üzletemberi logika szerint?

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát a gyakorlatban ez van használva.

Éppen ezért utálom az összes üzletembert, akaratos, tülekedő, egoista, hatalom éhes kis köcsögök.


Ez van ezt kell elfogadni.

2021. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Üzletemberi logika szerint sehogy nem oldhatók meg a világ problémái.

Ugyanis abban az anyagi haszon szerepel szinte egyedül a mérlegelésnél (jó, persze vannak egyéb tényezők is, amiket számításba vesznek, de ezek jövőbeli pénzügyi hasznot eredméyneznek), míg a "világ problémáinak megoldásánál" már egészen más szempontokat kell figyelembe venni, például az emberek elérhető plusz életéveit, életminőségét kellene beárazni.

2021. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Minden probléma, megfelelő mennyiségű pénzzel, mert úgyis találsz kiskaput, ha itt-ott megkensz valakit. Más kérdés, hogy valószínűleg nekünk átlagembereknek sose lesz ennyi pénzünk.

Tökéletes példa erre az, hogy miért repkednek jelenleg olyan sokan Dubajba. Ott -elég sok pénzért- megkapják soron kívül a COVID-oltást.

Megfelelő mennyiségű pénzzel minden probléma megoldható.


Csúnya vagy és öreg? De van elég pénzed?

Bármelyik nőt megkaphatod.

Megfelelő mennyiségű pénzzel minden probléma megoldható.


Nem tetszik a tested, de van elég pénzed?

Plasztikai sebészet.

Megfelelő mennyiségű pénzzel minden probléma megoldható.


De a nagyobb volumenű, politikai dolgok is, bár nem egészen világos, mire irányult a kérdés.

2021. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindenki üzletemberi szemmel gondolkozna, akkor igen.


De ez az "üzletemberezés" mindig azt jelenti, hogy utálkozni kell mindenkire aki többre vitte mint mi úgyis.

2021. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi szerinted az "üzletemberi logika"? Ennek tisztázása nem árt a válaszok értékeléséhez.


Szerintem minden nem oldható meg pénzzel, hiszen bizonyos dolgokhoz innováció, másokhoz szabályozás, megint másokhoz az érintettek megfelelő hozzáállása és beleegyezése kell.


Ugyanakkor pénzzel sok minden megoldható, áthidalható.

2021. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A világunk milyen problémái, mennyi pénzzel, milyen üzletemberek milyen logikája szerint?

Azért kérdezem, mert üzletember vagyok, de én szoftverfejlesztésben dolgozom, szóval kíváncsi vagyok, mely logikám tehetne e világhoz.

29/N

2021. márc. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze. Én is szarral szoktam lemosni a wct.
2021. márc. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!