Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor zsákutcának élsz vagy...

Amikor zsákutcának élsz vagy éltél meg valamit, mi vezetett ki belöle? Amikor pl azt látod minden ajto zàrva elötted, nincs segitség, neked kell kilogikàzni a megoldàst, nincs már több ötleted sem, de kvàzi vészhelyzetben vagy.

Figyelt kérdés

Az agyamnak nem jo szerintem a "sakkozo", elemzö, tervezö, ligikai, kognitiv képessége, az biztos.


Egyre nagyobb gödröket ások magamnak ohatatlanul is amiböl ha apránként is, de ki kellene másznom, nem is hogy kimászni, de eleve a siker felé vezetni az életem és nem a csőd felé.

Folyamat hozok rossz döntéseket mert ugye nem lattam elöre mi lesz (pl suliválasztás, lakhelyválasztás), korlátozott lehetösegeim vannak(anyagi problemak, segitö kezek hiànya etc)

Minden zsákutcának tünik miközben mások meg élnek lubickolva mint hal a vízben.

Ugy erzem neha magam mintha mindenki luxushajon hepàzna, miközben én mellettük mellény nélkül vergödnék egy süllyedö tutajon ugyanott ugyanolyan körülmények között.


Minden ismerösöm halad az évek alatt elöre apránként, nekem meg egyre rosszabb minden nem elöre, hàtra haladok. Csőstől jönnek a bajok, a tanàr diszkriminàl, ellenem áskàlodik stb. Barátom lelépett 3 éve nincs màs. Munkahelyet nem talàlok suli mellé ahova betudnék jàrni. Stb stb


Mint egy magatehetetlen vagyok, miközben amugy semminek nem lenne akadàlya, ép, egészséges vagyok stb



#életvezetés agyi logika problemamegoldas
2020. dec. 17. 06:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem is rögtön, idővel minden feldobott az élet egy B opciót. Én meg kicsit rásegítettem előtte, ha nehezen adta.

Sosem szabad megrekedni, ki kell lépni a komfortzónából. (Nem merek felmondani... Nem merek szakítani...)

Igazából feleslegesnek érzem magam rajta stresszelni. Ami erőmből és pénzemből kitelik, megcsinálom, tanulok és dolgozok, amit még lehet, próbálok haladni DE nem erőltetem. Annak semmi értelme.

A mások iránt érzett féltékenyseget, irigységet meg próbáld elengedni, rohadtul mérgezed az életed vele. Én sem jöttem könnyű családi háttérből, így nem is fogok olyannal versenyezni aki normális családból jött. Nyilván előrébb tart. Plusz mást tartok fontosabbnak, lehet neki 10 milliós Mercije van, de lehet eladta érte a lelkét, de én meg inkább életeket mentek. Nekem az fontosabb.

Találd meg először magad és ne másokhoz viszonyítva élj.

2020. dec. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elistvan ***** válasza:
Tanácsot kell kérni olyan tapasztaltabb embertől, aki már átesett/átélt hasonló élethelyzetet, hogy neki mi vált be. Kérdezz több embertől, ezekből vond le a konzekvenciát a végső döntést úgyis neked kell meghozni de a lakhelyen és az iskolán is lehet változtatni végső soron, mindig vannak rosszabb élethelyzetek és sorsok. Én legalábbis így fogom fel.
2020. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!