Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem lehetne már valamit...

Nem lehetne már valamit kezdeni a budapesti hajléktalan problémával?

Figyelt kérdés

Nem is kezdem el mondani, hogy mi folyik budapesten... terek, parkok, aluljárók, stb. Dugig vannak másokat zaklató, irritáló, sokszor minősíthetetlen módon viselkedő, kéregető hajléktalanokkal...

volt hogy a mekiben ettem, és az arcomba hajolt egy, hogy vegyek neki egy menüt, volt hogy kaját vetetett velem, még arra is rá akart venni hogy vegyek neki mellé egy italt, meg adjam oda a visszajárót... Próbál az ember kedves lenni, és egyből még jobban le akarják húzni... nincs bajom alapvetően azzal, ha valaki rossz helyzetben van... de ami már Pesten folyik, az egyszerűen tragikus... Keleti Pályaudvar közelében laktam egy darabig, és ott is kb minden kapualjban, kirakat előtt egy csöves feküdt már délutántól. Budapest egy annyira szép város lenne, és annyira szeretnék ott lenni, de mégis gyomorgörcsöm van sokszor attól, hogy 5 perce parkoltam le, vagy szálltam le a vonatról, de már 3-an környékeztek meg... Nem lehetne ezzel valamit kezdeni? A város vezetősége nincs azzal tisztában, hogy ez már tarthatatlan?? Évről évre egyre több a hajléktalan és egyre pofátlanabbak.



2021. márc. 21. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Hagyni őket megfagyni, ha nem mennek maguktól a szállóba. Engem se visznek sehova, ha nem működik otthon a fűtés (most télen 2 napig nem működött, szakember azóta se látta a kazánt, én barmoltam össze, mert nem lehettünk fűtés nélkül január végén).
2021. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenek a gettók, érdemes nem ott lakni. Ha te a Keleti közelében laktál önként, az téged minősít, épeszű ember oda be nem teszi a lábát.


Ha már említed, hogy parkoltál, nyilván van autód, gazdag vagy, nem csóró egyetemistaként voltál ott, hanem önszántadból. Lehettél volna Sopronban egy kertes házban, Dunaújvárosban egy elit lakótelepen, Szegeden egy Duna-parti villában stb.


Te mégis a gettót választottad. Nemhogy elmennél Miskolcra a Lyukóvölgybe. Pont neked való! Bőven lenne miről panaszkodni.

2021. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megfagyni nem fognak, mert ott vannak az aluljárók, állomások... Szóval, ha ez működne, sem lenne jó megoldás.
2021. márc. 21. 13:08
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gazdag, csak egyetemista, a vírus miatt csak ritkán járok Pesten mostanában, akkor is inkább autóval (egy 2003-as Corsám van).

De amúgy sem értem a választ. A keleti közeleben laktam, mert attól nem messze van a suli. De lakhattam volna a Deák, Astoria, Kálvin környékén is, valószínű ott sem lett volna jobb a helyzet... Ne engem hibáztass amiért már élhetetlen a legtöbb belvárosi környék.

2021. márc. 21. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem szabad ítélkezni felettük, mert bárki bármikor kerülhet hasonló helyzetbe. Nem lehet tudni, mi vezetett oda, hogy ez történt velük..


Persze azt én is elítélem, ha az utcán végzik a dolgukat, alkoholizálnak, drogoznak, vagy megbotránkoztató módon viselkednek..

2021. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs pénz. Szállóra nem mennek, mert nem biztonságos, egymást lopják meg, stb, azt az egy szakadt cipőjét is elviszik, ha ő oda bemegy és lefürdik/elalszik. Nyilván az kéne, hogy legyenek őrök mondjuk, meg szociális munkások 0-24-ben, akik felügyelnek a rendre, de 1. ki menne el ide dolgozni, 2. erre nem ruház be az állam, nincs pénz.

Arról nem is beszélve, hogy a hajléktalanok egy része valóban drogos/alkesz, aki nem is akar változtatni a helyzetén - azon meg ugyebár nem lehet segíteni, mert hiába teszik rendbe a külsejét és adnak lakást neki, akkor is csak a drog/pia kell majd neki és mindent újra elherdál. Nagyon nehéz ügy.

2021. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz kevés, hogy van egynéhány szociális intézmény, akik foglalkoznak velük, a társadalomnak sem kellene kirekesztően hozzáállni a kérdéshez.
2021. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!