Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberiség miért szereti...

Az emberiség miért szereti egymást pusztítani/gyilkolni?

Figyelt kérdés
Ember vagyok de sosem fogom megérteni miért kell gyűlölködni,háborúzni,stb...

2021. márc. 22. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gazdasági érdek és a pénz miatt.


Csak meg kell nézni pl. mexikót vagy brazíliát, a kartelek a drogbiznisz és a rivalizálás miatt napiszinten gyilkolnak vagy kínoznak halálra embereket,de még gyerekeket is. Van amikor csak élvezetből. De példának írhatnám a haborúkat is. Szóval a gazdaságiérdek,pénz és a hatalom miatt. Az emberek a pénzért képesek bármire.

2021. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hmm.. Nőként nem szeretem az erőszakot, és nem is látom a többi nőn sem, hogy oda lenne a háborúkért/egyéb erőszakos magatartásért, amit a történelem és a bűnügyi statisztikák is alátámasztanak. Ez alapján pedig nem igazán értem, hogy miért az emberiség szót használtad, hiszen az emberiség egyik felére ez egyáltalán nem jellemző, csak a másikra.

Jobb kérdés lenne, hogy "A férfiak miért szeretik egymást pusztítani/gyilkolni?" amire a válasz valszeg genetika. A biológiai szerepük erőszakosabb, mint a nőké, amivel nem tudnak mit kezdeni a modern világban, amikor már nem kell rendszeresen állatokra vadászni,szoval egymáson és a nőkön vezetik ezt le sokan.

2021. márc. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2/


Jaj ne már megint jön a fárasztó duma a nők arik cukik ártatlanok a férfiak meg szarháziak...

2021. márc. 22. 19:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Nőkben is vannak ám nagyon gonosz,alantas embernek nem nevezhető lények.


Szóval amit írtál 1es az nem teljesen igaz! Sőt...

2021. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ehm... Arzénos asszonyok tiszazúgban kettes? 😶
2021. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az erőszak az nem független. Leginkább az egyén személyiségétől, önértékelésétől, esetleg anyagi, szociális helyzetétől függ. Átlagos, kedvesnek normálisnak látszó emberek is bármikor rávehetők örjögő lincselő gyilkolásra, csak kell nekik egy magyarázatot gyártani hozzá amivel felmentik magukat.
2021. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem az emberiség hanem csak ember csoportok szereti egymást pusztítani/gyilkolni. Pár százezer pszichopata meg tudja mérgezni több milló ember életét.
2021. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember nem akar ártani másoknak, egyszerűen csak élvezni szeretné az életet. Csakhogy a társadalmi szabályok nem teszik lehetővé, hogy mindenki mindenkivel szeretkezzen és munka nélkül élelemhez jusson egy biztonságos otthonban. Ezek a társadalmi elvárások frusztrációt okoznak, amit a politikai vezetők kihasználnak. Ha pedig az emberek kellőképpen frusztráltak, vagy a politikai hatalom kellőképpen "legyőzhetetlennek" tűnik, akkor a nép legitimalizálni fogja a politikusok hatalmi játszmáit - akkor is, ha azt háborúnak hívják.
2021. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8/


Most komolyan a dugás a legfontosabb?Sajnos a munkát kicsit túl tolják az biztos mert sokaknak bizonytalan az élete és nem stabil ez sok stresszel jár,de nekem ne mond,hogy csak annyi lenne az élet,hogy dughass mindenkivel.Ha úgy nézem akkor teljesen értelmetlen az élet bár eddig ugye senki sem tudta megmagyarázni mi az értelme csak születünk csinálunk ezt azt megöregszünk vagy akár fiatalon is meg meghalunk.Mindig célokat akarunk elérni de a végén mindenki ugyan ott végzi hiába emelkedik magasságokba.Nem azt mondom,hogy pl bajom lenne a szexel de egy idő után az is monoton lenne ha csak egy életen át dugnánk ezzel azzal.

2021. márc. 22. 22:36
 10/14 A kérdező kommentje:

8/


Egyébként nekem nehogy azt mond ,hogy akik élvezik az ölést azok csak emiatt a frusztráció miatt teszik,mert én is sokszor vagyok frusztrált mégsem erőszakkal a akarom levezetni,és még csak nem is tenne boldoggá az erőszak.

2021. márc. 22. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!