Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » El tudná pusztítani az emberis...

El tudná pusztítani az emberiség a Holdat, a Naprendszer bolygóit? Lenne ennek komolyabb következménye?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 08:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A Holdat talán igen, a többi bolygót nem.

Igen lenne, elég súlyosak.

2013. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehetséges, nem tudom mi történne, hogy ha a Holdra 10000 hidrogénbombát rádobnának és megfelelő helyekről indítva a lökéshullámok interferenciája erősítené egymást, és az csapna bele a holdba. 100 megatonnával/robbanással számolva, lehetséges lesz benne akkora erő, hogy elpusztítja a holdat. Vagy az űrtechnológiát is fel lehet használni: egy nagyobb kisbolygót eltéríteni a pályájáról és a holdba csapódna. Ismét lehetséges ez az eredmény..

A Merkúrt talán lehetne még, a Vénuszt nem biztos, a Marsot nem lehetne. a Jupiter a Szaturnusz az Uránusz szintné nem lehet utóbbiak gázóriások, és a tömegük akkora, hogy nem lehetne velük sokmindent kezdeni.



2. Következmény: Ezt most komolyan kérdezed?

Felrobban a hold -> a darabok elérik a földet, és lesz nekünk nemulass. Ez a rövid távú következmény. Lesz egy jégkorszak, és kihal jó pár faj, ha nem mindegyik az embert is beleértve. De tegyük fel túléljük valahogy, akkor meg az lesz a probléma, hogy a hold szabályozza a Föld napjainak hosszát. Hold nélkül a Föld egyszerűen felgyorsulna a forgásban, nem lesz többé szabályozó erő. Mivel a nap hossza akár 1-2 óra alá is csökkenhetne, így nincs ideje a felszinnek felmelegedni. Később viszont ismét lelassulna végül pedig megállna. A precesszió miatt mindez kiszámíthatlanná válik. Ha megállt a Föld, akkor a Föld egyik oldalán folyamatosan sütne a nap,a másikon pedig folyamatosan hideg lenne. A fény és a sötétség határvonalán talán lehetne még élet viszont a Föld tengelykörüli forgása generálja a mágneses mezőt is, így az rövid időn megállna az élet kipusztúlna.


Más bolygók kipusztítása:

Mivel minden test vonza egymást, így naprendszer bolygói is ezt teszik. A Nap körüli pálya részben emiatt olyan amilyen. Bizonyos bolygók hiánya miatt a Föld nem biztos hogy alkalmas lesz az életre ezt nem tudnám megmondani, de szinte bizonyos, hogy a pályánk a nap körül módosulna. A felrobbantot bolygók által keltett meteoreső szintén nagy eséllyel eltalálna minket.


Ha elpusztítani nem tudnánk, de a pályát befolyásolnánk ey másik bolygónak lehetséges, hogy ütköző pályára kerülne a Földel. Bár ehhez annyi atombomba kellene, mint ami a Földnek összesen van. De ez elég veszélyes játék. És senki nem olyan buta, hogy ezt megcsinálja.

2013. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Wadmalac ***** válasza:

"Hold nélkül a Föld egyszerűen felgyorsulna a forgásban, nem lesz többé szabályozó erő."

Részben igaz. A Hold valóban lassítja a Föld forgását, de elpusztultával nem adná át a mozgási energiáját, tehát nem gyorsítana semmit, csak nem lassítana többé. A Földre záporozó darabjai is inkább lassítanának.

"Mivel a nap hossza akár 1-2 óra alá is csökkenhetne..."

Na azért ez erős túlzás volt. Az 1-2 órás változás még esetleg belefér.

2013. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Hát én nem így értettem egy nap hossza 2 órának felel meg.

Azaz 1 óra nappal 1 óra éjszaka.

A hold stabilizációja meg elég nagymértékben járul hozzá a 24 órás naphoz.

2013. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Wadmalac ***** válasza:

Jelen összes "harci potenciálunk" ahhoz is kevés, hogy elporlasszon egy esetlegesen felénk tartó méretesebb kisbolygót. Persze a földi élet kipusztításához százszorosan elég lenne, de asztrofizikai szinten hangyapuki az egész.

Ha az összes nukleáris fegyverünket odavágnánk egyszerre a Jupiterhez, az esetleg produkálna néhányszor akkora vakuvillanást, mint a Shoemaker-Levy üstökös csinált, meg összehozna egy szépen látható kis metánvihart, esetleg egy mini vörös foltot.

2013. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondok extrémebbet:

Csinál az emberiség egy fekete lyukat.

Egy atom méretűt. ennek tömege 22 tonna. Ez Hawking szerint felrobbanna olyan 1 másodperc alatt lenne egy kemény 1 gigatonnás robbanás. Ez már megfelel egy olyan 100 méter átmérőjű aszteroida becsapódásának. Ebből tízet hozzávágnánk a jupiterhez lehet megérezné

2013. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Wadmalac ***** válasza:

#4: pont ez a bajom. Ezt a fordulatszámot nem indikálja semmi, egy bolygó nem fog "csak úgy" gyorsulni. Amúgy meg a leírt 2 órás forgási ciklusnál jóval lassabb forgás is már a Föld széteséséhez vezetne. A 2 órás forgásidő esetén a Föld fordulatszáma 12-szeres lenne, ez az egyenlítőn 144-szeres centrifugális erőt adna, kb. 7,2 m/s2, a mostani 9,81-es g értékből így csak kb. 2,6 maradna meg, a sarkokon meg nem változna. Ez ripityára törné a szilárd kérget és fokozatosan lepénnyé lapítaná a Földet, majd a láncreakciószerűen táguló átmérőjű lepény szétszakadna.

Egy szilárd magú bolygó, mint a Mars talán túlélne egy ilyet, de a Föld nem.

2013. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Wadmalacnál a pont. A hidrogénbomba letarolja ugyan a felszínt, de különösebb kárt nem okoz egy bolygóban. A felszín alatti robbantások valamivel hatékonyabbak, de még ha elásnánk az emberiség összes nukleáris fegyverét a Hold közepébe és egyszerre robbantanánk fel őket, akkor sem történne gyakorlatilag semmi jelentős, legfeljebb egy jó kis porvihar meg jó erős holdrengések, és bizonyára egy picit megváltozna a Hold pályája. Láttam valahol egy számolást erről, ott az jött ki, hogy trillió megatonna nagyságrendű robbanásra lenne szükség, ehhez képest a legerősebb földi hidrogénbomba 100 megatonnás. Nyilván nem bizonyító erejű egy ilyen számolás, de valami hasonló arányt lehet elképzelni.
2013. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

Hú te drága kenyér.... Ennyi sületlenséget összehordani...


"..Bizonyos bolygók hiánya miatt a Föld nem biztos hogy alkalmas lesz az életre ezt nem tudnám megmondani, de szinte bizonyos, hogy a pályánk a nap körül módosulna..."


A pályamódosulások gyakorlatilag elhanyagolhatóak lennének. Egyik vagy másik bolygó hiánya az égegyadta világon semmiféle észrevehető következménnyel nem járna (azon kívül, hogy a Földről többé nem látszana az elpusztult égitest)....


"...de a pályát befolyásolnánk ey másik bolygónak lehetséges, hogy ütköző pályára kerülne a Földel..."


Abszolúte nem igaz.


"...a hold szabályozza a Föld napjainak hosszát..."


Abszolúte nem igaz. A Hold kizárólag a Föld forgástengelyének imbolygását szabályozza (pontosabban mérsékli), valamint az árapály jelenség miatt a Föld tengelykörüli forgása lassul igen csekély mértékben. Az előbb említett precesszió megnövekedésének nagyon komoly hatásai lennének (de itt most ezt nem fejteném ki részletesen, voltak ezzel kapcsolatos kérdések válaszok. Ezek visszakereshetőek...), míg az utóbbi elmaradása gyakorlatilag megintcsak a "szinte észrevehetetlen" kategória.


"Csinál az emberiség egy fekete lyukat...:"


Pffff.... hagyjuk már...


Válaszolva a kérdésre, és összefoglalva amit pl Wadmalac is nagyon jól megírt, komoly következménye kizárólag a robbantások ellenőrizetlen, ellenőrizhetetlen volta miatt, a kialakuló meteorok miatt lenne. Ezek összevissza "kószálnának" a bolygóközi térben, és akár a méretüktől, és sebességüktől függően nagyon komoly katasztrófákat okozhatnának pl a Földön (máshol max egy-egy szép krátert ütnének). De a keringésekben, tengelykörüli forgásokban gyakorlatilag nem okoznának változást.


maci

2013. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Wadmalac ***** válasza:

Ügyesen pufogtatva a teljes fegyverkészletünket (hintamódszer) talán a Deimost el tudnánk kötni a Marstól. Úgy kétszáz év alatt. :)

Aztán ezt hasonló energia-befektetéssel folyamatosan eltérítve már hozzá lehetne csapni bármihez a Naprendszerben. A gázóriásokat ez sem nagyon hatná meg, de megfelelően durva ütközőpályán a Hold széteshetne egy ilyen csattintástól, aztán az meg produkálna nekünk egy vidám pár száz éves meteoresőt, ami kellemetlenebb esetben még a bakteriális életet is eltörölné.

Mindenesetre civilizációs öngyilkosságra vannak sokkal gazdaságosabb módszerek is. :D

2013. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!