Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nálatok is így van? Sütés-f...

Ez nálatok is így van? Sütés-főzés

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy több barátomnál is fennál az a helyzet, hogy az anyukájuk nem tud sütni, ezért ők fiatalon (12-13 évesen) megtanultak és jól is ment nekik. At ő gyerekeik viszont ugyancsak nem tudnak. (Gondolom nincsenek rászorulva, mert anya megsüti helyettük. ) Tehát minden második generáció ügyetlenebb a konyhában?

2021. márc. 23. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Egy idő után ha elköltöznek anyu nem süti meg, hanem megtanulnak csak nehezebben mintha már gyerekként kellett volna.
2021. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nalunk nincs igy. Mama tud sutni-fozni, anyu is tud, en is tudok. 😂 Jo, azert a mama foztjevel nem vetekedhet senki.
2021. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Én még 12-13 éves gyereket sütni-főzni életemben nem láttam.
2021. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Nejem édesanyja jól főzött. Testvérei kiválló "szakácsnők". Csak ő nem örökölt semmit.

Na lyóóó. Tud húslevest, riszeshúst, meg pörköltöt. Tegnap megtanítottam neki a gyümölcsrízst.

Ha nagyon unom, csinálok valami mást.

2021. márc. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát igen itthon konyhagénekkel kell születnie egy nőnek különben nem számít embernek.
2021. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Régen még az anyák lányaiknak generációról generációra átadták a tudást, mert a nőnek "főzni, mosni, takarítani" kellett tudnia. Manapság viszont kb csak a gyerek mentalitásától függ. Van, hogy anyuka nagyon jól főz, és mindennap, a gyerek viszont lusta/nem érdekli, az anyja ígyis úgyis megfőz, így amíg otthon van semmit nem tanul. De aztán ha elkerül otthonról, muszáj megtanulnia. Nyilván hátránnyal indul, de ígyis úgyis megfog tanulni, egyszer majd el kell lássa a saját gyerekeit.
2021. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
45 vagyok és engem 12 évesen már otthonhagytak vasárnap, hogy a komplett ebédet egyedül főzzem meg. Simán ment is. Az első süti olyan jól sikerült , hogy azt hitték ,vettem a cukiba (egy nemzetközi szakácskönyvből brownie-t csináltam)viszont a gyerekeimet hiába próbáltam tanitgatni, egyik se tud főzni..
2021. márc. 23. 19:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk így ment: dédmamám nagyon jól főzött és szeretett is, anyukám nem tudott és nem is szeretett, ezért a dédim főzött nekünk, hozzá jártunk át minden nap ebédelni, aztán amikor már nem bírta, átvette a stafetát a mama. Mamám is nagyon jól főz, ha valami tradicionális magyar kaja receptje kell, mindig őt hívom tanácsért. Van két nővérem, én és az idősebb tesóm szeretünk és a férjeink szerint jól főzünk, a közepső is elvan a konyhában, de nem különösebben szeret főzni, gyerekként se főzött, a tudása ma olyan átlagos szintű, nagyon gyakran rendel inkább vagy étterembe megy. En és az idősebb nővérem önállóan olyan 14 éves korunk környékén kezdtünk el önállóan főzni, de mondjuk egy sima rántottát már korábban is össze tudtunk rakni, és gyakran főztünk-sütöttünk együtt is.

Hogy a mi gyerekeinkkel mi lesz, az kérdés, mert még nagyon kicsik, én minden esette szeretném majd bevonni a gyerekeimet a konyhai munkába, aztán hogy szeretnek-e majd főzni az nem rajtam fog múlni. Nekem az a lényeg, hogy ha elköltöznek ne éljenek zacskós levesen és fagyasztott szarokon és ne tőlem várják, hogy főzőcskézzek nekik, szóval alapvető kajákat tudjanak megcsinálni maguknak 18 éves korukra.

2021. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na jó, nyilván nálam benne van, hogy anyám nagyon nem tudott főzni. Tehát ha akartam valami normálisat enni, akkor meg kellett tanulnom mielőbb főzni
2021. márc. 23. 19:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nalunk minden generacio ugyes a konyhaban. Mifelenk nem szokas csicskaztatni a masikat ... ott az alapanyag, ha ehes vagy csinalj magadnak amit akarsz! :)
2021. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!