Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki alkoholista, az mindig...

Aki alkoholista, az mindig másokat hibáztat azért, hogy ő azzá vált? Ő semmikor sem tehet róla? Vagy sokan közülük el sem ismerik, hogy egyáltalán azok?

Figyelt kérdés
2021. márc. 24. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholista játszma


Eric Berne, svájci pszichiáter az Emberi játszmák című művében külön fejezetet szentel az Alkoholista játszmának, írásomban ezeket a szerepeket mutatom be.


[link]

2021. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Felelősséghárítás. A gyenge emberek sajátja. Minden rosszért a másik a hibás, véletlenül sem saját maga. Ja véletlenül esett az árokba, vagy hányta össze magát, a felest is valaki erőszakkal kényszerítette le a torkán....


Ja és egy jó nagy adag áldozati póz is benne van, azaz: részeg vagyok, magatehetetlen, mint egy védtelen kisgyerek, engem sajnálni KELL ! Az más kérdés, hogy sokmindenkit tönkretehetnek maguk körül, család, barátok stb... Akik szenvednek miatta.


Fel kellene ismerniük, milyen nagy bajban vannak, segítséget kérniük, elvonóra menni.

2021. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek jópár alkoholistát, egy se ismeri el, hogy az, ergo nem is hibáztat érte senkit.
2021. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyomorához lehet valakinek köze, azt a személyt/személyeket utálhatja, gyűlölheti, de az a saját döntése volt, hogy alkoholhoz nyúlt. Azért nem hibáztathat senkit.
2021. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy hibáztatok másokat. Ha lenne is ilyen, egészségükre :-) Igyatok ti is rendesen!
2021. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írják, az igazi alkoholista alapból nem ismeri el, hogy ő alkoholista lenne innentől mást sem hibáztat.


A mások hibáztatása sokkal inkább az életszínvonal, anyagi, társadalmi helyzet alapján jön elő. Azért nincs munkája mert a főnök, azért nincs nője mert a nők, azért nincsenek barátai mert a társadalom. De ez a fajta hibáztatás alkoholizmus nélkül is megvan sok embernél.

2021. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám szerint ő nem alkesz mert nem úgy néz ki. Attól h ingben megy reggel 6kor a kocsmába, ahova már eleve betöltve érkezik, majd egész nap ciccen a sör és öblitésnek fél üveg vodka sem ritka..hát..
2021. márc. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én elismerem. Mondjuk én drog, és gyógyszer függő is vagyok. A leszokás nehéz lenne, mert alapból kéne vagy egy éves rehab. Utána is nehéz lenne rendbe szedni a széthullott életem. Inkább akkor nem foglalkozok az egésszel. Jól érzem magam ma, meg holnap, és vállalom hogy 5-10 éven belül ebbe jó eséllyel bele halok. Inkább ez mint küszködni, és egy rakás felelősséget vállalni az életben.

Viszont van egy komoly szintű full alkesz ismerősöm, aki most 52 éves. Már a veséjét is ki kellett szedni, és 2-3 naponta be kell járnia hogy feltegyék erre a tisztító gépre. Viszont ő kibírta a -10 fokokat is régen az erdőbe úgy hogy 1 vékony fólia alatt aludt. Ő egész életében csöves volt (és még az is). Tudja ő is hogy az ő hibája, de ugyanígy van mint én. Nem akart ő sem változtatni. Most is horda be a piát is kórházba, és amint leszedik a gépről már iszik is. Mert ha előtte inna, akkor a gépben ki tisztulna.

Szóval vagyunk mi így páran akik tudjuk hogy ez csak a saját hibánk, döntéseink következménye. Mégis ilyen életet éltünk évtizedeken át. Innen baromi nehéz, és hosszú lenne ezt helyre hozni. Az is világosan látszik hogy ha benne maradunk akkor ez hová vezet. Mégsincs meg az akaraterő a változtatáshoz.

2021. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!