Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbben kegyesen hazudnak...

A legtöbben kegyesen hazudnak nekem, velem kapcsolatban. Miért?

Figyelt kérdés

A legtöbben azt mondják nekem, hogy nem vagyok csúnya és ostoba, meg jó munkát végzek (akár anélkül, hogy (nem hogy rákérdeznék, hanem) akárcsak utalnék előtte az ellenkezőjére), azonban a testbeszédükön, a szóhasználatukon, stb. érzem, hogy nagyon megvetnek.


Magam is tudom jól, hol a helyem, és hogy jóval csúnyább és butább vagyok az átlagnál. (Erről sajnos nem tehetek, és nem is tehetek ellene sokat.)

Volt néhány ember, aki őszinte volt velem, onnan tudom.

Meg úgy általában, aki tényleg szép, okos, azt másképp szokták kezelni - azok az emberek is, akikről a kérdésem szól.

Ezek után nem valószínű, hogy én látom magam rosszul.


De miért hazudoznak nekem? Ezen szórakoznak, vagy mi, hogy esetleg elhiszem? Amit mondanak, sajnos nem tudom elhinni (mivel jól tudom, hogy nem igaz), viszont azt sem, hogy ennyi rosszindulatú, kárörvendő ember van.

Legalább ne mondanának semmit nekem rólam, és ha szóba kerül ilyesmi, is inkább azt mondanák, hogy inkább próbáljam meg magam elfogadni ahelyett, hogy bármi valószínűtlen dolgot erőltetnék... Szerintem ez így nem bántó.


De ez még bántóbb, hogy ennyire hülyének néznek és teljesen tévesen biztatnak. Igaz, hogy egyáltalán nem vagyok okos, de ezzel tisztában vagyok már egy jó ideje.



2021. márc. 25. 00:28
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

*"De ez még bántóbb" helyett "Ami valóban bántó, az az, hogy..."


Látjátok... Még egy viszonylag rövid szöveget is elrontok.

2021. márc. 25. 00:38
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem tűnsz ostobának írás alapján.Szerintem kórosan kevés az önbizalmat,ezért a kedvességet is támadásnak veszed.Ha dicsérnek,valószínűleg azért,mert érzik az önutálatod,és próbálnak rajta segíteni.

De tegyük fel,hogy tényleg olyan csúnya és buta vagy,mint hiszed.Ez esetben sajnálatból mondják,hogy jobb vagy,mint amilyen valójában vagy,nehogy kevesebbnek érezd magad a többieknél.

2021. márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ugyanúgy lát téged, mint te magadat. Mindenkinek más az értékrendszere.
2021. márc. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#1 a sajnálattal kapcsolatban igazad van, ez jutott még eszembe. Viszont nem ezzel tennék a legjobbat, hanem hogy megmondják, hogy ne erőltessen semmit, ami számára elérhetetlen, mert egyrészt soha nem éri el a célját, másrészt "csak" nevetség tárgyává teszi magát (X-faktor selejtezőkben sok ilyen egyént láthatunk).
2021. márc. 25. 00:51
 5/22 A kérdező kommentje:
#2, ezt hogy érted?
2021. márc. 25. 00:53
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem mindenki ugyanazt tartja csúnyának. Nem mindenki ugyabazt tartja sikeresnek. Lehet, hogy az ő mércéjükkel TÉNYLEG nem vagy sikertelen, csúnya, lúzer stb.
2021. márc. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Te mi a fenének kérdezgetsz másokat a külsőd és a munkád megítéléséről? Ez nem szokás! Ne hozd őket olyan helyzetbe, hogy ilyen nyilatkozatokat kelljen tenniük! Egyébként nyilvánvalóan átlagos vagy, mint az emberek 90%-a. A legtöbb ember nem különösebben szép meg okos, hanem egyszerű mezei szokásos átlagember. Nem kell emberek külső adottságait és szellemi képességeit méricskélni. Nem az a szempont. Hanem hogy mennyire barátságos, segítőkész, megbízható ... Ezek az értékek, nem az adottságok, amik csak szerencse kérdései.

Amiket érezni vélsz, azok egyszerű beképzelések. A saját nemlétező önbizalmadból eredő (erről anyukád tehet) negatív önképedet vetíted rájuk. Szegényeknek pedig ehhez semmi közük.

2021. márc. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Írás alapján egyáltalán nem tűnsz butának. A szépség pedig szubjektív dolog.

Amikor az emberek látják, hogy letaposhatnak valakit, mert alacsony az önbizalma, vagy érzékeny, akkor előszeretettel meg is teszik. TÖBB ÖNBIZALOM! Az emberek véleménye azon IS alapszik, hogy te mit gondolsz magadról. Tudd, hogy mennyit érsz. Értékes ember vagy! A többiek véleményét meg magasról szard le!

Legfőképpen ez az utolsó mondat a lényeg:)

2021. márc. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#6 Fura mércéjük van akkor, igen alacsony elvárásokkal...

#7 Ha nem az az érték, hogy ki milyen okos, vagy szép, miért van az, hogy aki mondom: az átlagnál butább és csúnyább, azt megvetik, mintha az ő hibája lenne? Hogy tőle semmi sem jó? A szépeket meg istenítik, csak azért, amilyennek születtek. Lásd Instagram "sztárok".

De azért megpróbálok segítőkész, kedves stb. lenni, hátha beválik - úgy értem, valaki örömmel elfogadja, ha segítenék neki. (Eddig azt sem fogadták el, bezzeg a nálam különb emberektől valahogy mindig jól jött a segítség.)


#8 Valószínűleg te egy sokkal szerencsésebb ember vagy, mint én, és így "rózsaszínben látod a világot". Nem tudom komolyan venni a kommented, bocs.

2021. márc. 25. 02:46
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

#8 vagyok.

Hát akkor sajnálom, hogy el kell, hogy szomorítsalak, de kőkemény realista vagyok:)

Amiket leírtam, azok tények. De tudod, az ember csak saját magát képes meggyógyítani. És amint elnézem, nem is szeretnél változtatni a helyzeteden, csak síránkozol. Ha pedig így gondolkozol, tényleg buta vagy. Akkor sajnálom, nincs több mondanivalóm.

Nem is értem, miért gondolod, hogy rózsaszín felleg között élek. Az égvilágon semmit sem tudsz róalam. Tapasztalatból beszélek, és segíteni szerettem volna, mert láttam egy kis reményt, de úgy tűnik már az a kis fény is kimúlt.

2021. márc. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!