Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki tönkretesz egy...

Ha valaki tönkretesz egy számodra kedves emléktárgyat, hogyan reagálod le?

Figyelt kérdés
Nem szándékosan, de mondjuk véletlenül ráönt valamit, vagy lever valamit az asztalodról, amihez erősebben kötődsz, aztán ez a tárgy emiatt használhatatlanná válik. Mennyire érint ez téged érzékenyen?
2021. márc. 25. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
sok mindentől függ, de nem fogom "megölni " azért
2021. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt rá erre példa. Nagyon dühös lettem páromra, aztán később megbékéltem vele. Most már dísztárgyként funkcionál a poharam.
2021. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán kötődök érzelmileg tárgyakhoz, de ha valami nagyobb értékű dolog lenne (telefon, laptop, szemüveg), akkor biztos elhangzana egykét csúnya szó.
2021. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Xarul esik, de ez van. A tárgy csak egy tárgy, az értekét én adom az emlékeimmel. Az emlékeim bármikor bárhová áthelyezhetők.
2021. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
'Kedves emléktárgy' nem létezik számomra, de volt már, hogy a lapotomat szétbaszták véletlenül. Mivel véletlen volt, nem hisztiztem, mert mindenkivel előfordul ilyesmi.
2021. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam, hogy feltétlenül nekiesni a másiknak, hanem hogy mennyire viselne ez meg lelkileg?
2021. márc. 25. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire
2021. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarattal tette tönkre azt a tárgyat egy hozzám közelálló, (gyerekem, férjem, szülőm) akkor akármilyen kedves tárgyam volt, lamentálás nélkül tudomásul venném.

Lehet, azért vagyok ilyen, mert nálunk minden poháron, ócska tányéron kitört a cirkusz, anyám úgy csinált, mintha egy 24 személyes meissenit vágtam volna akarattal földhöz.

Annyira utáltam ezt, hogy homlokegyenest másképp kezelem a kérdést.

Tárgyak, na bumm!

2021. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Csatlakozok ahhoz az előző válaszolóhoz, aki azt írta, hogy nem kötődik érzelmileg a tárgyakhoz. Ha valami értékes dolgot tenne tönkre az illető, kifizettetném vele, ha kevesebb értékes dolgot, akkor nem. Érzelmileg nem érintene meg bármelyik tárgyam tönkretétele sem. A tárgyak csak tárgyak.
2021. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érzelmileg semennyire, de ha nagy értékű volt akkor nyílván kifizetetném vele és ennyi nem több.
2021. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!