Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem akarnak belegondolni...

Miért nem akarnak belegondolni az emberek mások érzéseibe?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember olyan könnyen ítélkezik mások felett, rosszindulatú, miközben azt hiszi magáról, hogy ő tökéletes.


Pedig mindenki követ el hibákat és mindenki tud fejlődni magához képest.


Mégis, elszomorító látni, hogy az emberek milyen utaláttal tudnak egymáshoz állni. Úgy ugranak egy-egy hibára, mint amikor a madarak elé dobod a kenyérmorzsát, és kifejtve szerény véleményüket, jóllakva továbbállnak.


Csak én érzem azt, hogy a társadalmunk sosem, vagy csak nagyon sok idő elteltével fogja elérni azt a szintet, amikor nem az egó fog mindent irányítani, és az emberek azon túl is fognak látni, és nem az lesz az első, hogy a saját sérelmüket látják meg először, hanem a másiknak akarnak segíteni?


A Facebook egy jó példa, de itt gyakorin is, annyi rosszindulatú, okoskodó kommentelő van, a való életben meg csak annyi a különbség, hogy nem mindenki meri az ember szemébe mondani a véleményét.


Azt vettem észre, hogy az emberek nem akarják meglátni a jót másokban, és szándékosan keresik a rosszat, azt látják meg, hogy nekik valami miért "fáj", vagy a másik miben rosszabb, mint ők, de a megértéstől, esetleges segítő szándéktól nagyon távol állnak.


Szükség van a kritikára, de építő jellegűre.


Tudom, hogy vannak tényleg megértő és nem rögtön ítélkező emberek is, de a világunk nem igazán halad a jó irányba, vagy csak nagyon lassan.


Nektek mi a véleményetek?



2021. márc. 26. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én nem ilyen típusú emberekkel vagyok körülveve. Ezek szerint hálás lehetek érte, az is vagyok.
2021. márc. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott kéne kezdened, hogy az ilyen egoista embereket kigyomlálod az életedből, és máris megváltozna a helyzet (már amelyiket tudod)...én is nagyrészt ezt csinálom velük, és máris nem fáj annyira a fejem.

Aki meg ilyen f..z és mégis vele együtt kell élnem/lennem elviselem, vagy pofon verem.

2021. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére a közvetlen környezetemben nekem sincsenek már ilyen emberek.


Őszintén abban reménykedem, hogy pl. a facebook kommentelők az oldal 10-20 százalékát teszik ki, és aki nem kommentel, az azért nem teszi, mert nem ilyen ember :D

2021. márc. 26. 19:34
 4/4 betyárkörtexdd válasza:
nekem az a véleményem, hogy azért mert valaki kritizál valakit nem feltétlen jelenti azt, hogy tökéletesnek gondolja magát. nem tudom elképzelni, hogy valaki egész életében ne szarozott le volna valakit/valamit vagy röhögött volna ki valakit/valamit anélkül, hogy marhajónak gondolta volna magát. az emberek nem szándékosan veszik észre a rosszat. alapból így működik, tehetsz jót bármennyiszer bárkivel és lehetsz jó bármennyiszer egy emberrel/szeretteddel ha éppen ekkor vagy akkor "rosszat" teszel az kerül középpontba és senki nem fogja azt mondani, hogy "jaj semmibaj hiszen eddig csak jót csináltál". Az embereknek megkéne tanulniuk kicsit kevésbé gyengeszívűnek lenni, nem megsértődni mindenen ami nem tetszik nekik mert az élet sajnos erről IS szól. az emberek így működnek és bármennyire is próbálja valaki a szentet játszani, vele is ugyanúgy előfordulnak azok a dolgok/tulajdonságok ami miatt ide írtál. Meg kell tanulni kevésbé gyengeszívűnek lenni, még akkor is ha tudod, hogy neked van igazad és jogtalanul kapod az ívet.
2021. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!