Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szolgáltatást szeretnék...

Ha szolgáltatást szeretnék igénybe venni, egészen biztos lehetek benne, hogy átverik a fejemet. Hogyan tudom megállapítani, hogy melyik tulajdonságom az,ami alapján ránézésre látják hogy ezt megtehetik velem?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk olvassák a kérdésedet itt?! :)
2021. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Először kérdezz ra hogy mennyibe kerül, akkor még ott a kockázat hogy ha túl sokat mondanak, elmész. Nekem suszternal bevált. Mikor először rákérdeztem h mennyi lenne, kb harmadannyit mondott mint mikor odaadtam, már bevette, kitöltötte a papírt és utána benyögte az árat.
2021. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Milyen szolgáltatásnál fordul elő és hogyan? Mert én pl mindig megbeszélem előre az árat.
2021. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Néhány példa:

Úgy adódott, hogy nem tudtam a lakást kitapétázni (nagyon sok volt a munka). Megrendeltem, hogy tapétázzanak ki. (Árajánlat, referenciák megtekintése) Két nap után felajánlottam, hogy amit (szerintük) jól megcsináltak, azt számlázzák ki, és távozzanak. Sűrű anyázások közepette távoztak. (A felrakott tapéta foltos volt és gyűrött). Végül én csináltam meg.

Csináltattam előtetőt (Árajánlat, referenciák megtekintése). Elkészült. Az első eső után kiderült, hogy beázik. A "mester" nem tudja javítani (sokszor próbálta). Évek óta keresek egy ácsot vagy bádogost, aki megcsinálná. Többen ígérték, hogy megnézik. Egy nézte meg, nem vállalta.

Van egy szomorúfüzem, amit vissza kellett vágni. Sokan ígérték, hogy megcsinálják. Ketten nézték meg. Az első autóval lelassított, majd távozott (azóta se veszi fel a telefont), a második megcsinálta. Az ígérgetések miatt évek mentek el, a szomszédok meg majdnem meglincseltek (okkal)

Vettem egy használt mobiltelefont kereskedőtől (Pro Sales Team). A telefont beállítottam (mivel nem egyszerű másfél napom ráment). Letettem az asztalra. Másnap nem működött. Megrepedt a kijelzője. Az ügyintéző küldetésének tekintette, hogy meggyőzzön róla,hogy leejtettem.

Az előző autómra rendszeresen kaptam parkolási bírságokat olyan helyekről, ahol életemben nem jártam. Volt, hogy munkalappal bizonyítani tudtam, hogy nem járhattam a városban, volt, hogy térképen kellett megnézni, hogy szerintük hol parkoltam (életemben a környéken sem jártam). Végül el kellett adni az autót.

Volt, hogy mobilszolgáltatót váltottam. A "régi" nevében egyszer csak jelentkezett egy behajtócég, hogy tartozom. Nem volt ellenbizonyítási lehetőségem...

Szerintem így is hosszú, de a lényeg talán látszik

2021. márc. 28. 14:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül több is kivédhetetlen, vagy max perrel rendezhető,évek alatt. Kérdés hogy megéri-e.

Ami a mestereket illeti, oda elkél az intuíció, meg lehet érezni az ember személyiségét, ha beszélsz vele. Nekem is nehéz volt találnom jókat, de kivártam, ajánlásokat kértem, volt akit ajánlat után elhajtottam, böngésztem sokat és végül sikerült úgy megoldani hogy "csak" egy vert át, akit sürgősen kellett hívnom, és ő egy kisebb munkát végzett, tehát néhány tízezer volt a ráfizetésem.

2021. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közelben laksz, én nyugodt szívvel tudok ajánlani ácsot. Az egész városban ők csinálták a tetőket, és sok minden mást is. Mindenki őket kéri meg, mert szépen és jól dolgoznak. 😊
2021. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szakembert keresek, hanem arra megoldást, hogy ne az legyen a természetes, hogy átvernek. Ez eljutott olyan szélsőségig, hogy elmentem ügyvédhez (mit lehet csinálni? Semmit) egyes iratokon jót röhögött. Agyturkászhoz, hogy üldözési mániám van-e (nincs, az iratokon ő is röhögött). Időnként a dolog egészen abszurd, burleszkbe megy át. Pár évig az APEH (akkor még az volt), küldözgetett levelet, hogy ugyan azon a azámlán van ugyan annyi túlfizetésem és hiányom. Ezért megbírságolnak. Bementem, rendezték, majd kérvényezhettem a bírság elengedését. (szerintem ez volt a legviccesebb esetem, de semmilyen szempontból sem kirívó)
2021. márc. 30. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Pedig az a természetes hogy át akarnak verni.nem vagy kivétel. Iszonyatosan résen kell lenni mert sok a xarember.én résen vagyok, elég jól vág az eszem, és így kerülök el sokmindent de így sem lehet mindent.némelyik dologról hiába tudom hogy átvernek, több munka lenne felgöngyölíteni meg harcolni mint hagyni az egészet. Pl társasházi közös ktg kapcsán a társasház ügyvédnője a szemembe hazudott. Namost fogadjak föl egy masik ügyvédet sok tízezer forintért amiatt a párezer forint miatt amivel átvertek? Undorodom a bandájuktól és ellenük szavaztam a közgyűlésen. De nem kezdek szélmalomharcba ilyen pitiáner fehérgalléros bűnözőkkel mert simán legyőznek a rutinjukkal, nem éri meg az energiát egyszerűen munka meg család mellett.

Munkások közül is aki atvert, raadásul ismerős, azt nem hívom többet, nem ajánlom senkinek, ennyit tudok tenni és tanulok az esetből, azóta találtam megbízhatót.

2021. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Auto: valszeg az uzembentarto felel az auto altal okozott karokert.


Lehet,h vki hamis rendszammal furikazott ? Ami a te rendszamod volt?


Tapeta meg tetofedo: az epitoipari szakemberek mind ilyen atverosek. Mi js hasonloakat tapasztaltunk. Igy mi magunk csinalunk mindent.

2021. márc. 31. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 100+ kg testsúllyal. "Mackós" mozgással például tetőre nem másznék
2022. febr. 27. 18:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!