Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mindenben van valami...

Ha mindenben van valami jó Akkor mi a jó a betegségben? Pl.: skizofrénia

Figyelt kérdés
2021. márc. 31. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ők például soha sincsenek egyedül XD
2021. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem vagy büntethető.
2021. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy komolyra fordítva a szót,például sok autista cserében az állapotáért olyan szuper képességeket, amikről a hétköznapi ember csak álmodhat. Pl. A "semmiből" tudja, mi fog történni pár perc múlva, ránézésre pontosan meg tud számolni dolgokat (százas nagyságrendekre gondolj), remek a memóriája, és meg tudja mondani, ki áll a zárt ajtó másik oldalán.

Nem vicc. Tényleg.

2021. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3as úgy gondolod minden esetben jár valami plusszal a minusz-betegség?:)
2021. márc. 31. 12:02
 5/14 A kérdező kommentje:
2 es ez nem tudom jó-e, ha van bűntudatod akkor nem olyan rossz ha bűntetnek mert egyebként magadat fogod pl önszabotálással
2021. márc. 31. 12:04
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem a viccet:)


De ha komolyra fordítom en is a szót akkor a skizofrének gyakran sokkal jobban szeparálva vannak sajna

2021. márc. 31. 12:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

az autizmus esetében igen.

amúgy nem szabad ezt úgy felfogni, hogy plusz, vagy mínusz, vagy betegség. Az ilyen emberek nem betegek olyan értelemben, mint egy covidos, mondjuk. Ők egyszerűen máshogy érzékelik a valóságot, a világot, és ez nem feltétlenül értéktelenebb életlehetőség, mint egy "egyészségesé" az őrült 21. században. Az ő belső világuk sokszor emberibb, mint amit mi a világ sodrásában élni kényszerülünk.


Amúgy a legtöbb ősi kultúrában nagyon tisztelték az ilyen embereket, közvetítőnek tartották őket a földi és a szellemi világ között, és ebben volt is igazság amúgy, ha engem kérdezel.

2021. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az autizmust ha jól tudom nem is tartják betegségnek hanem ahogy mondod máshogy látják a világot , de akkor a skizofreniára miért mondják egyértelműen hogy betegség? Értem én hogy a tarsadalomban deviáns viselkedést mutat egy skizofrén néha , de nem lehet hogy ő is csak más?
2021. márc. 31. 12:15
 9/14 anonim ***** válasza:

én nem tartom olyan értelemben a skizofrént sem betegnek, hogy ne lehetne adott esetben így teljes értékű életet élni. Ahogy ez igaz minden testi-szellemi fogyatékkal élőre.

olyan értelemben betegség, hogy kezelhető, gyógyítható, szemben az autizmussal, illetve olyan értelemben is, hogy az autizmus nem tud menet közben kialakulni egy egészséges emberben, vagy autista, vagy nem, skizofrénia viszont ki tud alakulni, vagyis ilyen szempontból egy kóros "elváltozás" az eredeti állapothoz képest.

2021. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
bocsánat, a fogyatékot nyilván nem kell szó szoros értelmében venni, nem az, de hát annak mondják.
2021. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!