Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiányom van, más...

Önbizalomhiányom van, más ezzel hogy van?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az enyém teljesen egyedi eset, amikor találkozom másokkal akkor vagy halkan beszélek és elcsípem a szavak végét vagy pont az ellenkezője és hangosan beszélek mert ezzel kicsit leküzdöm a szorongásom. De ez sem jó. Nem tudok sokáig az emberek szemébe nézni, mert egyszerűen nem megy. Mindig elnézek már kínomban meg lefelé nézek csak néha nézek vissza egy rövid időre a másik szemébe. Akárhányszor mondok valamit mindig azt gondolom hogy butaság és hülyeség, és az emberek azt gondolják hogy én buta vagyok. Főleg hogy meg is kaptam az egyik ismerősömtől hogy én nem tudok beszélgetni elvi dolgokról meg komolyabb témákról hosszasan, és mások is utaltak már rá hogy nem az eszem miatt szeretnek. Gyorsan beszélek sokszor és hadarok mert minél hamarabb túl akarok lenni azon amit mondok. Úgy érzem tök felesleges vagyok másoknak és rajtam kívül az emberek nagy része okosabb, és komoly dolgokról tud beszélgetni. De aki nem okosabb annak is van önbizalma és ezzel kompenzálja. Nekem ez az önbizalom hiányzik nagyon.

26f


2021. ápr. 2. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

És mit akasz kezdeni magaddal? Mi a kérdés célja? Adjunk tanácsot? Vagy arra vagy kíváncsi, hogy más is önbizalomhiányos-e?

Igen, mindenkinek van hiánya. Még ha nem is mutatja, hanem nagyképű phöcsnek látszik. Mindenkinek van rejtegetni valója, ami miatt kényelmetlenül érzi magát egy sapásra, ha kiderülne.

2021. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ettől kicsit is nagyobb lesz az önbizalmad, rengetegen vannak így! :P
2021. ápr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, bár megjegyzést sose kaptam. De az első pár sor rám is jellemző. Pedig felnőtt nő vagyok 2, lassan 3 gyereke anyukája és mégis. Próbálom tudatosan rávenni magam, hogy legyek magabiztosabb. De nehéz.
2021. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem fiatalon volt, kb 7 èves koromtól. 12 èvesen elkeztem focizni ès elmúlt... kb 1 èv utàn màr alig làtszódott rajtam. ez inkàbb nàllam kiàllàs kèrdèse. pl volt egy asszonyom az apja azèrt kedvelt mert az első alkalommal a szemèbe nèztem... kezd sportolni... bàrmit... amihez van kedved. foci, kèzi, kosàr.... nagyon jellemfejlesztő tud lenni....
2021. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!