Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki egoista,...

Hogy lehet valaki egoista, nárcisztikus és önbizalomhiányos egyszerre?

Figyelt kérdés

Mitől van ez, mi okozza? Miért nincs egészséges önképük? Rossz családi környezet, neveltetés, rossz szülők, trauma, vagy miért?

Vagy nincs is különösebb oka, ha valaki ilyen lesz? Ilyennek születik és kész?



2021. febr. 25. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerre nem lehet önbizalomhiányos és egoista valaki. Az egoizmus az ha tökéletesnek tartja magát és emiatt mer is csinálni dolgokat, nem az hogy király vagyok közbe meg nem mer mondjuk jelentkezni egy állásra.
2021. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem létezik ilyen, gyakorin olvasgattam róla.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Plusz úgy érzem én is ilyen vagyok. Vagy semmi önbizalmam sincs, vagy azt gondolom magamról hogy én vagyok a legjobb, de nincs átmenet.

2021. febr. 25. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Alapból önbizalomhiányos vagy, ezt azzal próbálod orvosolni, hogy a legjobbnak tartod magad.
2021. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind az elégtelen önértékelésből fakad és simán megférnek egymás mellett, bármilyen ellentmondásosnak is tűnik. Az elégtelen önértékelés meg a gyerekkorból fakad, a csecsemőkortól kezdve az első hat év a meghatározó. Nem reagáltak megfelelően az érzelmi szükségleteidre, nem adtak következetesen pozitív és korrigáló visszajelzéseket. Lehet hogy már csecsemőként tojtak az igényeidre, nem etettek meg ha éhes voltál, nem vettek fel ha sírtál. Banális okok, jól ismert felnőttkori problémák... Felnőttkorban önismereti úton (pl. pszichoterápia) simán korrigálható mindez, csak hát munkával jár.
2021. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a minta a nárcisztikus személyiségzavarosok mottója is lehetne, az egyik legnagyobb indikátora a nár.személyiségzavarnak a magas egó-alacsony önbizalom kombó.


Általában úgy alakul ki, hogy az anyuka vagy apuka őrülten rajong a gyerekért, aki mindent megkap, ő a legjobb, neki szurkolnak a legjobban, neki van a legszebb arca a világon (még akkor is, ha a valóságban inkább ocsmány), ő kapja a legjobb és legszebb ruhákat, stb. Ez vezet a magas egó kialakulásához. Ezzel párhuzamosan viszont az anyuka vagy az apuka nem figyel oda a gyermek fájdalmaira, nem érdekli, hogy valójában hogyan érzi magát, sértegetik, pl. semmit sem fog elérni az életben, nem elég jó, gyenge, lusta, érzelmes, lassú, gyors. Tök mindegy, a lényeg, hogy a normális, emberi lélektani tulajdonságaiért durván bántalmazzák. Persze minden másért jutalmazzák a dicsérettel, tehát ő a legszebb, mindenkinél szebben ír, jobban rajzol, énekel, lovagol.

2021. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!