Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik voltak azok a jelenségek,...

Mik voltak azok a jelenségek, amik gyerekként a leginkább csodálkozásra késztettek, illetve megdöbbentettek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 21:49
 1/10 77666 válasza:
100%

Talán a pénz.

Mármint az hogy mi alapján van értéke és miért nem ugyan annyi jut mindenkinek.

És hogy miért vannak gazdagok és szegények.


Egy másik nagy felfoghatatlanság az volt a pöcsös én fejében,hogy az állatok elméje hogyan működik.

2021. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 77666 válasza:
100%

Előző vagyok és eszembe jutott még egy kis fun fact.

Azt hittem hogy a fehér kutyaszart azt fehér kutyák szarják

2021. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A világűr felfoghatatlan volt számomra. Emlékszem, hogy a sírba kergettem anyámat az ezzel kapcsolatos kérdéseimmel, mint például: hogyan keletkezett a világűr, hol ér véget, mi volt a világűr helyén, amikor még nem létezett, hány csillag van az égen, és úgy egyáltalán, miből, hogyan jöttek létre és még sorolhatnám. :D
2021. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A földrajz, hogy a lemezek mozognak, emelkednek, süllyednek, hegyek, völgyek, tavak formálódnak, meg ilyenek.

Szemtanúja nyilván nem voltam ezeknek, de belegondolni is hátborzongató volt.

2021. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az éjjeli viharok/ zivatarok. A mai napig imádom, amikor ilyen az idő, viszont kicsiként órákon át el tudtam nézegetni a villámokat. Tetszett, ahogy az égen cikáztak, ahogy fénybe borult az égbolt.

A másik pedig a világűr. Mindig is érdekelt és minden infót tudni akartam róla. Volt egy olyan időszakom, amikor én is ilyennel nyaggattam a szüleim :D

2021. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Éreztem,, hogy fura a régi Ikarus 280-as, aztán rájöttem, hogy azért, mert az utolsó kerekei fordulnak.
2021. ápr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan épül a hajó. Azok a roppant hatalmas óceánjárók, el se tudtam képzelni.


Aztán nem értettem az összefüggést, hogy anyám pénztárcájában fizetéskor van egy "csomó" pénz, még sincs semmink. Nagyon csórók voltunk.

2021. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Emberi vonatkozásban: hogy a szülők kapcsolata nem tökéletes, és lehet az egyik szülőmnek más partnere... Addig valahogy anya és apa köteléke szent volt nekem.


Az anyagi világban: a számítógépes dolgok világéletemben misztikusan bonyolultak voltak számomra :D

2021. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is leírom közben személyes gondolataim, a 5-7 éves korom körüli időszakból:

Család: miért nem adnak a szüleim normális válaszokat a kérdéseimre, miért feszültek, miért rossz a viszony köztük, miért bántják és miért nem szeretik egymást, miért nem kérdezik meg tőlem, hogy mit szeretnék, miért viselkedik velem időnként az apám bántóan velem, miért nagyon ideges anyukám néha, miért lesznek hangosak a felnőttek, ha többen vannak, és esznek-isznak? Miért teljesen más a szüleim gondolkodásmódja, mint az enyém, hogy lehet ekkora különbség köztünk? Miért nem értenek és becsülnek engem? Miért nem mondják el, mik az alapvető szabályok az életben? Miért olvasnak olyan meséket nekem, amik tele vannak szörnyűségekkel, és ezután miért hagynak magamra a sötétben?


"Külvilág": hogy lehet a világ ennyire hatalmas, és mi az oka és értelme annak, hogy ilyen nagy? Miért van ennyi sok minden a világon, miért nem egyszerűbb a világ? Miért élnek ennyire elkülönülten, elszigetelten egymástól az emberek? Miért nem fontos témákról beszélnek a felnőttek, miért nincs igényük ilyesmire? Miért ilyen nagy a nyüzgés, miért nem élnek az emberek nyugodtabban és békésebben? Miért nem beszélnek az emberek magukról, miért csak másokról?

2021. ápr. 3. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy miért vannak gonosz emberek.
2023. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!