Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek a pesszimista illetve...

Melyek a pesszimista illetve optimista MBTI típusok?

Figyelt kérdés
Illetve mely funkciók a felelősek ezekért és miért? Van köze az introvertáltsághoz illetve extrovertáltsághoz, hogy előbbiek pesszimistábbak, utóbbiak optimistábbak? Negatív és pozitív életszemlélet is érdekelne

2021. ápr. 3. 10:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Ez a kognitív funkciójuktól függ,én nem régen kezdtem el csak tanulni rendesen, így nem annyira értem, hogy tudjak rendesen válaszolni, de nem attól függ, hogy introvertált vagy extrovertált-e, de még valami, valaki lehet infj és extrovertált és valaki lehet enfj ésintrovertált, mivel a kettőnek más funkciójuk van, szóval ha tényleg érdekel az mbti, ajánlom, hogy nézz rendesen utána.
2021. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mely funkciók pozitívak és melyek negatívak?
2021. ápr. 3. 11:08
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
En INTJ vagyok es eleg pesszimista, szerintem az introvertalt szemelysegek erre talan jobban hajlamosak.
2021. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem mert én is ezt vettem észre
2021. ápr. 3. 11:21
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"valaki lehet infj és extrovertált és valaki lehet enfj ésintrovertált"


Az I az mindig introvertált és az E mindig extrovertalt. Igaz vannak akik I-E tengelyen kiegyensulyozktabbak mint mások.


"szerintem az introvertalt szemelysegek erre talan jobban hajlamosak"


Szerintem nincs ilyen összefüggés bár INFX-et depresszivnek tartjak.

A pesszimizmushoz szerintem tobb köze van hogy milyen hatasok ertek valakit.

2021. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Aki kicsit is érti az elméletet, tudja, hogy ezt nem lehet típushoz vagy funkciókhoz kötni. Az MBTI nem erről szól.


A funkciók a GONDOLKOZÁSI MECHANIZMUSSAL kapcsolatos információkat adnak, nem pedig azzal kapcsolatosokat, hogy MIT gondolnak bizonyos típusok tagjai. Az, hogy valaki negatívan vagy pozitívan látja a dolgokat, már a folyamat eredménye, nem a folyamat. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, melyik típusnak mi a kedvenc színe. Ha ilyen állításokkal dobálózna, akkor pont az a megalapozatlan, álpszichológiai baromság lenne, aminek az átlag internetező tartja.



Minden típuson belül millióféle ember van. Ugyanazon a típuson belül vannak jámbor művészek, az emberiség jótevői, sorozatgyilkosok és diktátorok. Sztereotípiákra meg nem érdemes építeni, mert ennyi erővel, csak a két feltűnő végletet nézve, van a csupa rózsaszín, életképtelenül naiv INFP, aki zenben van a természettel, és elbőgi magát a gyönyörűségtől, ha lát egy szép virágot, és van az önsanyargató, dark INFP, aki állandóan depressziós és az élet kilátástalanságán búsul egy sötét sarokban, az ereit vagdosva. Akkor most az INFP funkciói optimisták vagy pesszimisták? :P

2021. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

" valaki lehet infj és extrovertált és valaki lehet enfj ésintrovertált, mivel a kettőnek más funkciójuk van, szóval ha tényleg érdekel az mbti, ajánlom, hogy nézz rendesen utána."


Ez ostobaság. Akinek a domináns funkciója introvertált, az introvertált. Minden típusnak van két extrovertált funkciója és két introvertált funkciója, de ettől még nem lesz intro, akinek E-vel kezdődik a típusa, vagy extro, akinek I-vel.

Ráadásul a példa azért is rossz, mert az INFJ-nek és az ENFJ-nek ugyanazok a funkciói, csak más sorrendben. INFJ = Ni-Fe-Ti-Se , ENFJ = Fe-Ni-Se-Ti. Lényegében az INFJ az ENFJ intro megfelelő, az ENFJ meg az INFJ extro megfelelője. Ennél jobban nem is hasonlíthatnának egymásra.

2021. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A pesszimizmus-optimizmus beállítódás kérdése. INTJ vagyok, lehetnék pesszimista, erre okot is lehetne találni bőven, de optimistán realistának tartom magam, mert ez jobb lelkiállapotot eredményez. :)
2021. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Elméletben tényleg nem típusfüggő, de az első hozzászóló linkjén elmosolyodtam, mert tipikusan pesszimista-realista vagyok, és jó eséllyel ISTP is. :D
2021. ápr. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!