Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mi az ami ösztön, és...

Számodra mi az ami ösztön, és mi az, ami nem?

Figyelt kérdés
Az emberi viselkedésre, személyiségre, tulajdonságokra értve.

2021. ápr. 5. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Ösztönös a szeretetem
2021. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Ösztön az evés, ivás, szex.
2021. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem "szerintem" dolog, hanem tudományos, keress utána.
2021. ápr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ösztön az, ami valamely igényed kielégítésére szolgáló automatikus cselekvés. Ami nem az, az ettől függetlenz tudatos döntés következtében végzett cselekvés.
2021. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ösztönösen lélegzem pl, de csak addig amíg nem gondolok rá. Most már tudatosan csinálom, és marha sz@r :D

Aki azt írta, hogy ő ösztönösből szexel, az jó hülye, fogalma sincs a szó jelentéséről (mármint az ösztönről, a szexet gyanítom érti... a szót biztosan)

2021. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Számomra csak az az ösztön, amit az embernek nincs ideje átgondolni. Gyorsan történik, ösztönösen, emiatt nincs ráhatásunk. A többi csak jellemhiba, amit ösztönnek akarnak álcázni...
2021. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem igazán az érdekelt, hogy a tudományos megfogalmazása ennek hogy van, hanem ki mit gondol róla itt. Mindenkit felpontoztam.
2021. ápr. 6. 00:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Szerintem egy másik (jó esetben ellenkező nemű) ember iránt érzett rendkívül erős szexuális vágy is ösztön. Sokan, akiknek nem volt ebben soha részük esetleg, szeretik ezt jellemhibának meg hasonlónak nevezni, azért, hogy irigységből leszólják azt, akinek ebben része van/volt.

A vonzalmat nem tudatosan választod, nem úgy van, hogy na most ő tetszik vagy sem. Meglátsz, megismersz valakit és teljesen akaratlanul jön.

A székelési inger is ösztön szerintem. Az evés annyiban az szerintem, hogy sokszor erősen megkívánsz valamit, és napokig azon vagy, hogy jaj de ennék már ezt vagy azt.

2021. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

de a szex maga nem ösztön

vannak férfiak akik emögé bújnak, de szerintem elég gáz mentség, hogy "jaj hát csak ösztönből kúrtam félre" :D

2021. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Hogyne lenne ösztön :D fajfenntartás, testi igények. Szerintem meg ezt lenézni gáz és folyamatosan arra hivatkozni, hogy jaj, ez 100%ban kordában lehet és KELL tartani.

Ez nem egyenlő azzal, hogy folyamatosan mindenkivel és kapcsolatban is. De igenis vannak kivételek, amikor inkább az ösztön része dominál.

Rendszeres, fűvel-fával félreharangozás nem ösztön.

2021. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!