Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mással is van így? Ezen hogy...

Mással is van így? Ezen hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Elég összeszedetlen lesz. Nem tudom mitől van ez, nem voltam megalázva nyilvánosan se semmi ilyesmi.

De például ha tudom előre hogy egyedül kell egy olyan helyre mennem ahol viszonylag sok ember van, rossz érzésem van és stresszelek. Tegnap már tudtam, hogy ma találkozok egyik barátnőmmel, és egyedül kell mennem be a városba. Egész délután ezen kattogott az agyam.

Továbba ha valami rosszat mondok, de nem feltétlenül rosszat csak úgy érzem nem kellett volna/nem oda illett, az megmarad bennem még hetegik eszembejut, pedig tudom, hogy más úgy sem emlékszik rá.

Nem posztolok közösségi médiára, szintén stresszelek tőle. Ma készültek rólam jó képek, elhatároztam kirakok de ezen gondolkozok már mióta, stresszelek emiatt is.

Tudom nagyon hülyének néztek, meg hogy ilyen kis dolgokon jár az agyam. Szeretnék rajta változtatni de nemtudkm hogyan



2021. ápr. 10. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Social anxiety?
2021. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is így van!

Szerintem még sokan éreznek hasonlót, csak lehet hogy nekik könnyebb túllépni rajta, nem tudom. Amúgy nekem anya mindig azt mondja hogy csak megszokás kérdése, de nekem eddig nem sikerült megszoknom ezt :(

Sajnos választ nem tudok adni, csak annyit hogy vannak más emberek is akik így éreznek, és vannak olyanok is akiknek sikerült megváltozniuk, szóval remélem nekem is sikerül majd egyszer.

2021. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Minden apróságon túlpörgetem magam. Sajnos én nem tudtam ezen változtatni az évek alatt, 28 éves vagyok, talán már nem is fogok tudni. Így éltem le életem egy részét, ilyen a természetem. Ugyanakkor én tudom, hogy mi miatt vagyok ilyen (többek között). Csúnyának gondolom magam, ez korlátoz eléggé. Ezért nem szeretek közösségbe menni, ezért stresszelek, ha beszélgetnem kell ember/emberek előtt, feszélyez, ha tudom, hogy jönnek látogatóba valaki, stb. Ügyek intézésekor ráadásul az is közrejátszik, hogy nincs benne tapasztalatom. Ugyan 28 éves vagyok, de nem sok ügyet intéztem még én magam. Szóval te is belegondolhatsz, hogy mi miatt vagy ilyen, és akkor neked talán menne a változtatás.
2021. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem is pont ugyanez van, suli pszichológus mondta hogy szociális szorongás. Nem tudott segíteni.

Én a kinézetemet szégyenlem mélységesen. De én voltam már megalázva többször is sajnos.

Kicsit megkönnyebbülés ilyen szempontból a karantén :D akkor leszek gondban ha minden visszaáll a normális kerékvágásba

2021. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Azt sajnálom, hogy ti is így éreztek.

De én azt találom furának, hogy én magammal teljesen meg vagyok elégedve. Nem igazán értem így:/

2021. ápr. 10. 20:04
 6/9 A kérdező kommentje:
De nagyon rossz, hogy nagyon nem szeretek kérni ételt, fizetni, átvenni egy csomagot...mindig félek, hogy elrontok valamit és nagyon nagyon zavarban vagyok olyankor
2021. ápr. 10. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a belső értékeiddel nem vagy megelégedve/ nem bízol magadban?
2021. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem önbizalom hiány lehet a háttérben?

Valamiért kevesebbnek érzed magad a többi embernél.

Vagy esetleg szociális fóbia?

Ezeket csak a kellemetlen helyzetek gyakorlásával lehet legyőzni.

Volt nekem is ilyen időszakom.

2021. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A külsőmmel és a belsőmmel is megvagyok elégedve.

Nem tudom én sem, hogy mitől lehet ez.

Csak már tényleg elég zavaró, hogy attól is szorongok, hogy egyedül kell állnom a buszmegállóba mert úgy érzem engem fog nézni mindenki és még az is gáz ahogy állok.

2021. ápr. 10. 21:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!