Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ciki az elemző...

Szerintetek ciki az elemző beállítottság?

Figyelt kérdés

Ehhez ugye gyenge szociális készség jár, azonban analizál kb mindent, elemző gondolkodás jellemzi. Ez sokakat lefáraszt. Szerintetek gáz az ilyen ember? Főleg ha nő. És a miértek nagyon érdeklik és ez is fárasztja a legtöbb embert. Érvekkel lehet meggyőzni ami logikus, érzelmekben nem túl jó, nem empatikus.

Hogyan lehetne ezt kiiktatni és teljes személyiséget cserélni?



#empátia #elemző #analitikus gondolkodás #gyenge szociális készségek
2021. ápr. 11. 19:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Sose akarnám megváltoztatni. Am meg a hiányosságokat kell pótolni, nem el pusztítani a személyiséget.

Ha egy embernek hiányzik a lába, arra is egy műlábat raksz, nem ölöd meg az embert és hozol helyette másikat.

2021. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz az ilyen, csak tudni kell együtt élni vele és bizonyos helyzetekben "letenni" ezt a személyiségjegyet.
2021. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki egyáltalán. Legalabb használod az eszed es gondolkozol a mierteken.

Nem lehet mindenki fene nagy empatikus. Ez egy alkati dolog. Nem kell es nem is lehet szemelyiseget cserélni, csak arra figyelj hogy egeszseges hataron belül maradsz.

2021. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a családom, rokonok nem fogadnak el ilyennek, mindig is megakartak változtatni és egyesek dedósnak kezeltek mert szociálisan alul maradtam
2021. ápr. 11. 20:06
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Én is ilyen vagyok (INTJ nő). Élni kell az erősségekkel és fejleszteni a gyengeségeket. Én ezt tettem/teszem és mára már egyfajta lelki tanácsadóvá avanzsáltam elő a munkahelyemen, pedig pont nekem is ez a gyengeségem. Nem én akartam vagy választottam, hanem a többiek. Pl. az ilyen típus nagyon jól tud titkot tartani. Ez hatalmas érték. Ilyeneket keress magadban!
2021. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ciki, ha megingathat a másik abban, amit az elemzéssel el szeretnél érni.
2021. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
utolsó ezt hogy érted?
2021. ápr. 11. 20:30
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki.


Mi az elemzés célja? Mire megy avval, ha mindennek tudja a miértjét?

2021. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Van olyan munka, ahol ez kifejezetten előny. Az emberi kapcsolatokban bosszantó, unalmas lehet másoknak.
2021. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

8-as, arra jó, hogy tudom az igazságot (mondhatjuk úgy a saját igazságom abban a pillanatban de később beigazolódik hogy igazam volt úgy 99%-ban) és ez nem ráérzés, hanem mert összerakom a dolgokat és úgy születik meg az igazság. Tehát következtetések bizonyos dolgok alapján ha elég az információ hozzá. Emiatt nem igen tudnak átverni mert mögéjük látok, és a dolgok mögé. A felszín mögé nézek.

Akik szociálisak hülyének is néznek miatta, mert ez a szociálisság ellentétje. És nőben sokkal több a szociális, mint az ilyen elemző gondolkodás.

2021. ápr. 11. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!