Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy általában...

Miért van az, hogy általában a hülyébb tanulók a “humán beállítottságúak”?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Mert a matek az reál
2021. márc. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Mit értesz pontosan hülye alatt? Szétszórt, szórakozott?

Mert ez így, ahogy leírtad,nem helytálló.

Lehet, hogy a reál tantárgyakhoz nagyon kell a gógyi de azért a nyelvtanuláshoz meg az irodalomhoz is, többek-között.

2021. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azt értem rajta, hogy az ilyen bulizós, tipikus hülyegyerekek, akik nem törődnek a jövőjükkel stb. azok legtöbbször azt mondják magukra, hogy ők humán beállítottságúak, és többségében a humán vagy nyelvi tagozatokra járnak. Igen, a humán tantárgyak sem könnyűek, és vannak olyan diákok akik humán beállítottságúak, és értelmesek, viszont nem ez a többség. Ezért írtam, hogy általában.
2021. márc. 26. 14:57
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Én matematikából nagyon gyenge voltam viszont a humán tantárgyakból és a nyelvtanulásban egész jó voltam
2021. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Értem már.Akik nem tudatosan humán beállítottságúak, vagy ahogy te írtad, akik nem törődnek a jövőjükkel,azok egyszerűen csak szimpátiát éreznek ezen tantárgyak iránt vagy úgy látják,hogy a humán tárgyakhoz elég ha konyítanak.
2021. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom, de nem mindenkinek jó pl.: a kézügyessége, hogy hevtüljön (értsd: hegesszen), de attól még nem nézem le: "általában a hülyébb tanulók a “humán beállítottságúak”.


Szerintem ez sértő...

2021. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért, mert az emberek hajlamosak logikus gondolkodásban mérni az "okosságot". És akik jók matekból, azok vannak elkönyvelve jó tanulónak, "okosnak", pedig valójában (általában, saját tapasztalatból), akiknek inkább logikus a gondolkodásunk, azoknak van a kevésbé szükségük szorgalommal és tanulásra. Látják az összefüggéseket, szabályokat. Saját környezetemben akik jók voltak matekból, azoknak más tárgyakkal sem volt nagyon nagy bajuk. Nyilván van az a típus is, de szerintem több jó humánus van a reálisak között, mint fordítva.

Ezen kívül én azt tapasztaltam, hogy reál beállítottságúnak azt tartják, aki jó matekból, humán beállítottságúnak pedig azt, aki nem. Nem azt mondják, hogy aki jó a humán tárgyakból, az humános, hanem azt, hogy aki rossz reálból, az humános.

Ez azért is lehet, mert az van a köztudatban (most ez más kérdés, ezért nem vitatom), hogy reálos iránnyal nagyobb valószínűséggel lehet sokat keresni, így aki érti a reált, az ebbe az irányba megy általában. És maradnak azok, akik nem értik humánon. Azok, akik nagyon jók humánból, és azok is, akik nem jók abból sem.


Egyébként mivel (ez nagy általánosítás:) több fiú reálos, és általában (újabb borzalmas általánosítás) a fiúkat mondják rosszabb tanulónak (mármint szorgalom, és magatartás szempontból), én több hülye reálost ismerek.

2021. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

"Azt értem rajta, hogy az ilyen bulizós, tipikus hülyegyerekek, akik nem törődnek a jövőjükkel stb."


Erősen túlzó és általánosító a kérdésed. Annyi igazságmagja lehet, hogy az extrovertált emberek között valamelyest több a humán, míg introvertált emberek között több a reál beállítottságú. Logikusan hangzik, hogy egy bulizós, társaságkedvelő ember az emberek iránt, míg egy visszahúzódó, racionális, kocka alkat pedig dolgok iránt érdeklődik inkább.

2021. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem túlzó, nem általánosító, hiszen odaírtam, hogy általában. Elismerem, hogy vannak értelmes humánosok is, de saját tapasztalat alapján nem ez a többség.
2021. márc. 26. 15:57
 10/18 A kérdező kommentje:

#7

“Ezen kívül én azt tapasztaltam, hogy reál beállítottságúnak azt tartják, aki jó matekból, humán beállítottságúnak pedig azt, aki nem.” Aki rossz matekból, az nem igazán lehet reálos 😀 De nagyjából értem mit akarsz mondani

2021. márc. 26. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!