Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyira elnyomottnak érzem...

Annyira elnyomottnak érzem magam. Lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
21 éves férfi vagyok és cigány. Olyan faluban élek ahol a legtöbb cigány nem tud viselkedni. Ezzel tisztában vagyok, hogy több helyen is így lehet. Ezért tudom hogy engem is akaratlanul hozzájuk fognak hasonlítani. Részese voltam olyannak is mikor két cigány veszekedett és az ott lévő kislány megkérdezte az anyukájától, hogy miért veszekednek? Az anyuka azt mondta azért mert cigányok. Nem tudom miért de ez annyira fájt nekem. Pedig nem nekem mondták. Ha jelentkezek valahova állásra akkor valamiért velem sokkal távolság tartóbbak. Sokkal többet kell mutatnom magamból hogy tudják én más vagyok. Szakács szakmám van és most estin végzem az érettségit. Valamiért bennem van az, hogy csak olyan helyen tudjak dolgozni ahova nehéz bekerülni. Nyáron egy 5 csilagaos panzióban voltam recepciós és imádtam. Imádtam mert látták, hogy egy cigány fogadja őket egy nagyon gyönyörű helyen. A vendégek megkedveltek, sőt nagyon sokat beszélgettem velük. Imádtam ezt az érzést. Viszont most, hogy vírus van és elvesztettem ezt a munkát.. Kevesebbnek érzem magam. Gyárban dolgozom. Amivel nincs is baj hiszen ha kell a pénz akkor tök mindegy mit dolgozol. Csak mikor elmondtam, hogy recepciósként dolgoztam 5 csillagos panzióban máshogy kezeltem. Most pedig csak egy cigány vagyok aki gyárban dolgozik.
2021. ápr. 14. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Hát igen, ezek a társadalmi sztereotípiák elég szörnyűek. Szerintem csak legyél önmagad és akkor az emberek előbb-utóbb meg fognak látni téged is, nem csak a roma embert.

Ha pedig hallasz embereket nyíltan sztereotípiákat mondani, valami jól hangzó mondattal válaszolhatsz. Például:

-Elnézést, de ez a sztereotípia igen sértő, mondjuk rám nézve. Megtenné, hogy nem mond ilyeneket, legalább a lánya jövőbeli kiléte érdekében? Satöbbi...

2021. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A virushelyzet utan siman megpalyazhatsz ujra hasonlo munkat, mint a recepcios. Ez csak egy atmeneti idoszak. Miert kene a gyarban maradnod? Lecseng ez az egesz, es nezegess uj munkat, hisz tapasztalatod van.


Bennem is mindig ilyen erzesek voltak es emiatt az elnyomas miatt mindig is maximalista voltam, a dolgokat mindig a nehezebb felenel fogtam meg. Csak en nem cigany vagyok, hanem magyar a szlovakok kozt... Szlovak szemeben mi magyarok vegulis ciganyok vagyunk, leneznek minket. Diplomat szereztem Szlovakia legjobb egyetemen, megis mindig ott van az a viselkedesuk, amivel kirekesztenek, es ezzel miiinden aldott nap szembesul az ember.


Sajnos ez ellen nem sokat tudunk tenni. En a csaladomban lelek boldogsagra. A sajat csaladomban, amit mar en alapitottam, nem a szuleimben.

2021. ápr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok érdemben hozzászólni, csak egy virtuális ölelést szeretnék küldeni.

Bárcsak ne kellene senkinek ilyet átélnie, hogy a származása, bőrszíne miatt kevesebbnek érzi magát.

Sajnálom a cigányság azon rétegét, akik úgy gondolkoznak, mint te. Ebből nagyon nehéz, sok esetben lehetetlen kitörni.

De neked menni fog, az írásod alapján biztos vagyok benne.

2021. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Köszönd meg a fajtársaidnak. Több száz évük volt elsajátítani a normális viselkedést, a kultúrát, de ők inkább úgy döntöttek, maradnak azon a primitív szinten, ahol voltak 600 évvel ezelőtt is. Én elhiszem, hogy rossz neked, ez van. Keress egy olyan országot, ahol nem ismerik a cigányokat, ott általában elfogadóbbak veletek.
2021. ápr. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!