Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők mért tépázzátok ennyire...

A nők mért tépázzátok ennyire egymást?

Figyelt kérdés
A barátnőm teljesen kivan, hogy állandóan kikezdik a munkahelyen a nő kollégái és teljesen kivan. Ő nem tudja magát megvédeni. Mért vagytok egymással ennyire háborúskodók? Nálunk ez ennyire nem megy...Össze balházunk de nem csinálunk ügyet ha nem muszály.
2021. ápr. 15. 17:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

A nőket sokazor kislány koruktól a szüleik (is) úgy szocializálják, hogy rivalizáljon másokkal. Mert már egész kora gyerekkorban is az kapja a legtöbb pozitív visszajelzést a környezetétől aki szebb, aranyosabb, népszerűbb, stb. Emiatt korán kialakul egyfajta rivalizálás a lányok között és sokaknál megmarad ez felnőtt korban is. Aki nem tud "jobbá" válni, hogy a népszerűségét növelje, vagy aki más tulajdonságaiban nem olyan, mint a tarsadalom ideáljai, gyakran kisebbségi érzésekkel küzd és ez sokszor a környezetén csapódik le.

A munkahelyen is ezért gyakran előfordul, hogy az idősebb kolléganő féltékeny a fiatalabbra, mert az szebb, a férfi kollégák figyelme gyakran inkább rá irányul, stb. Akkor is megfigyelhető ez, ha a fiatalabb kolléganő nem is kimondottan szép és az idősebb kolléganő nem akar semmit a férfi kollégáktól. A fiatalabbak meg a szakmai feljebbvalóság és a nagyobb tapasztalat miatt éreznek kisebbségi komplexust. Meg persze lehet irigykedni azokra akinek saját lakása van, kiterjedt szoc. köre, voldog párkapcsolata, vársndós vagy gyerekes, vagy épp nem gyerekes, diplomás, vagy ha szabin nem csak otthon ül és takarít, hanem elmegy kikapcsolódni.

Nyilván ez az irigykedés nem mindenkire jellemző és nem csak nőkre.

2021. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

3-as, képzeld el, a "mért" is helyes már. :( Még nagyon-nagyon régen beszéltem egy emberrel, állandóan így írta. Megkértem, hogy pls ne, mert bántja a szemem, erre aszondja, hogy helyes ez is. Utánanéztem, aztán tényleg. Borzasztó. :(


Egyébként, kérdező, a nők ilyenek és kész. Nincs mit tenni.

2021. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Velem ilyen soha nem történt, pedig többségében nők közt töltöttem az életem, munkám. Szerintem ezt az ember bevonzza. Én sem szívesen beszélek olyannal, aki lenéz, mert a sampont meg a betétet glamúr (sic) napon veszem meg.


(De ugyanígy nem értem, mikor arra panaszkodnak, hogy az eladók gonoszak, velem életemben nem volt egy eladó sem genyó, pedig nagyon érzékeny vagyok, emlékszem arra, ha valaki megbánt.)

2021. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tom, en leszarom. Kollegak vagyunk, nem egymas pajtijai.
2021. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!