Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "hiszik" azt egyesek,...

Miért "hiszik" azt egyesek, hogy az emberek gondolatolvasók?

Figyelt kérdés
Pl. valakinek valamilyen problémája van, de nem árulja el, hogy mi, viszont megsértődik a másikra. A másik meg nem érti, hogy mi van, mert senki nem mond neki semmit. A sértett fél miért gondolja azt, hogy jogos a felháborodása, ha egyszerűen képtelen kinyitnia a száját, hogyha kérdezik. A másik a semmiből nem fogja tudni kitalálni, hogy mi baja van.
2021. ápr. 15. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert ideges és mivel szerinte te nem törődsz vele, (mert nem vagy gondolatolvasó) ezért van kire rázúdítani a haragját.
2021. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tepfal ***** válasza:
84%

Nagyon mérgező ez a hozzáállás és sajnos nagyon gyakori (én saját magamon is tapasztaltam). Én azt tapasztaltam, hogy sokan ezt belül úgy indokolják, hogy "ha szeretnél/érdekelnélek, akkor tudnád, hogy ez nekem rossz, és nem csinálnád". Én be nem bírom látni, hogy a szeretet miért lenne egyenlő a gondolatolvasással.

Viszont! vannak esetek, amikor tényleg olyan a helyzet, hogy a másiknak illett volna tudnia valamit/gondolni a másikra - pl. ha már nagyon sokszor elmondta a másik a preferenciáit. Kérdést is lehet olyan szituációban feltenni, amikor nem lehet rá őszintén válaszolni. Mondok egy megtörtént példát. Korábbi partneremmel együtt éltünk, én korán keltem reggelente, és könnyen felébredek zajokra, szóval nem szerettem, ha későig maradnak vendégek. Ő egyik nap áthívta a barátait, mielőtt jöttek, mondtam neki, hogy persze, nyugodtan, de 10-ig menjenek el (mert szeretnék pihenni). Aztán 10-kor az össze barátja előtt fennhangon megkérdezte tőlem, hogy ugye nem baj, ha még maradnak egy órát. Ebben a helyzetben szerintem elvárható lett volna, hogy "gondolatot olvasson", és ha tényleg meg akart volna kérdezni, akkor azt illett volna privátban, a barátaitól távol, hiszen akkor nemet mondtam volna, és együtt kiállhattunk volna amellett, hogy menjenek haza. Mivel nem ez történt, utólag el is mondtam neki, hogy ez nem volt oké, amit végülis értelmezhetett volna úgy, hogy amikor kérdezte, akkor nem mondtam, hogy mit akarok, most meg balhézok.

De ha nem ilyesmi helyzetről van szó, akkor szerintem egyszerűen meg kell tagadni az utólagos hiszti elviselését egy idő után - pl. mondani, hogy figyelj, tök oké, hogy te ezt érzed, vagy ezt akartad, és ha ezt előre mondtad volna, akkor figyelembe tudtam volna venni, viszont mivel ezt nem tetted, én nem fogom elviselni a hisztit.

2021. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!