Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pazarló vagyok, ha havi nettó...

Pazarló vagyok, ha havi nettó 250 ezres fizetésből nem tudok félretenni?

Figyelt kérdés
Sőt, az utolsó héten már nem azt eszek amit akarok, hanem amit tudok. Hogy lehet változtatni a pazarló természeten? A pazarló ember lelkileg gyenge?

2021. ápr. 18. 20:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Én nettó 300-ból a hónapban 0-ra jövök ki, ha nem minden hónap ilyen, akkor nincs gáz szerintem.
2021. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Hát eléggé az vagy.
2021. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez sok mindentől függ, saját albérletet fizetsz, vagy szobát ?!

Van valami egyéb kiadás pl hitel, autó ?!


Ha pl csak egy szobát bérelsz akkor azért legalább kaja téren rendbe kellene lennie mindennek, nyilván félretenni 250 nettóból...hát...nekem se menne szerintem.

2021. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
attól függ, hogy milyen fix kiadásaid vannak
2021. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Fogod magad, és összeírod, hogy mire mennyit költesz. De teljesen forintra, az automatás kávé is legyen benne, ha iszol ilyet. Aztán meglátod, hogy mit tudsz meghúzni, mert azon kívül, hogy nincs semmi tartalékod, az se kellemes, ha hó végén centizned kell a kaját.
2021. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

5


+1 én is így csinálom, minden blokkot elraktam.

A "nasikat" felesleges kajákat ha mellőzöd akkor a főételekre több pénz marad szerintem.

2021. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
97%
Attól függ mire költesz. Ha van hitel, autó, albérlet stb. akkor előfordul hogy nem tud az ember félretenni.
2021. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

Ha albiban élsz, akkor megértem, hogy nehezen jössz ki. Ha saját lakás és nincs hiteled meg semmi, akkor azért ki lehetne jönni belőle. Én is ennyit költök számolgatás nélkül, de alacsony a fix kiadásom.


Írd össze a kiadásaid 1-2 hónapig, de mindent. Azt is, ami "csak 300 ft", mert minden reggel egy péksüti + egy kávé simán 15 ezer ft a hónap végére.

2021. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Függetlenül attól, hogyan élsz, adok egy jó tanácsot. Következő hónap elejétől minden költségedet írd föl egy füzetbe (vagy Excel-táblázatba). Sorold be témakörök szerint. Pl. "élelmiszer és háztartás", "ajándékok", "egészség-betegség", "közüzemi költségek" stb. Vagy másképp, ha más az elképzelésed. Hónap végén összegezd. Ebből látni fogod, mire ment el a fizetésed, és jobban át tudod gondolni, min tudnál spórolni.

Az élelmiszernél néhány dolgot tarts szem előtt: általában aránytalanul drágább rendelni, mint saját magadnak megfőzni ugyanazt. Ez teljesen logikus, hisz az elkészítés valakinek a munkaideje, amit meg kell fizetned. Ill. szalámiknál, sajtoknál, húsoknál nagyon meg tudnak szaladni a költségek, ha a prémium kategóriás termékeket veszi az ember. Az italok általában véve jelentős pluszköltséget jelentenek. Ha ezen spórolni akarsz, akkor heti egy üveg bornál vagy 2-3 doboz sörnél többet ne vegyél. Üdítő helyett csapvizet igyál. Ilyen apróságokon elég sok múlik. Ha autót tartasz fönn, az is nagyon viszi a pénzt, erre sok fiatal nem gondol, amikor olyanokat mond, hogy "gyalogoljon, akinek két anyja van".

2021. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
250 nem sok. Szerintem normalis, hogy elfogy.
2021. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!