Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti havi nettó 345 ezres...

Ti havi nettó 345 ezres bevétel mellett mennyit tudnátok félretenni?

Figyelt kérdés

Egy 2 fős háztartásról beszélünk vidéki nagyvárosban, ahol a bevétel nettó 345 ezer forint.

Ami úgymond fix ktsg: 80 ezer forint albérleti díj vagy hiteltörlesztés (kinek mi) és autó egyelőre nincs.


Tehát 345-ből marad 265 ezer rezsire, kajára, ruházkodásra, szórakozásra, hobbira, váratlan kiadásokra, utazásra stb...



Kajára elmegy havi 75-80 ezer kb.

Rezsi 25 ezer átlagban havonta.

2 felnőtt bérlet 14 ezer

Hobbik 13 ezer

Szórakozás 20 ezer havonta(havi 1 mozi, 1 étterem, 1-2× kollégákkal, barátokkal való összejövetel)

Ruházkodás havi 20 ezer(egyik hónapban az egyikünknek, másik hónapban a másikunknak kell valami ruhadarab)

Illetve mindig felmerülnek váratlan, egyéb kiadások kb. 5-10 ezerért.



Ha csak havi 80-90 ezret tudunk megtakarítani, akkor nagyon szórjuk a pénzt???


2017. okt. 8. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Éppenséggel lehetne jobban spórolni, de azért ezt nem nevezném pénzszórásnak. Ha nem konkrétan valamire gyűjtötök, hanem csak félretesztek a jövőre, akkor sztem teljesen jó ez így.
2017. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

az 1.vel ertek egyet. szerintem ha faragni akartok a koltsegekbol , akkor a kajan tudtok valamelyest sporolni, hogy ne menjen tulzottan a minoseg karara, ill figyelhettek az aram / viz felhasznalasra is. a szorakozast olcsobb programokkal is ki lehet valtani, jo idoben setaval, otthoni kozos fozocskezessel, baratokkal valo osszejovetel is lehet haznal.

a ruhazkodasra 20 ezer havonta eleg borsos osszeg szerintem, ha jo minosegu darabjaitok vannak, akkor azokat jol es sokaig lehet kombinalni, cipot , kabatot, ilyesmi dragabb dolgokat meg nem kell havonta venni.

2017. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 főre ez szerintem korrekt, egy átlag életszínvonalat tudtok tartani, ami ma nagy szó. Az egyetlen hiba szerintem, hogy nem esik szó semmiféle életbiztosításról/nyugdíjpénztárról. Én jobb ötletnek tartom több felé elrakni a megtakarításom, egy pici önkéntes nyugdíjpénztár meg valami kicsit nagyobb összeggel egy fix hosszútávú magtakarítás akár.
2017. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelenlegi fizetésem 124e, 80e-et teszek félre, ez alapján 300e-et tudnék félretenni!
2017. okt. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A ruházkodást kettőnkre kell érteni. Tehát nagyjából 10-10 fejenként. Egyébként nincs sok ruhánk, mert hiába veszünk közepes minőségűt (mondjuk Zarából, Devergoból, Tom Tailorból) ugyanúgy tönkremegy elég hamar, pedig nem mossuk őket sűrűn.


Egyelőre a megtakarításunkat csak úgy gyűjtjük, de szeretnénk nyugdíjelőtakarékosságot mindenképp. + Saját lakás is jó lenne, mert egyelőre albérletben lakunk...

2017. okt. 9. 09:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyiből havi 200at simán félre tudnék tenni.

"hiába veszünk közepes minőségűt (mondjuk Zarából, Devergoból, Tom Tailorból) ugyanúgy tönkremegy elég hamar, pedig nem mossuk őket sűrűn. "

Ez nekem már drága kategória lenne ruháknál. Én évszakonként vásárolok ruhákat, de akkor is csak azokat cserélem amik már tönkrementek vagy kifakultak. C&A-s meg HM-es nadrágok, pulóverek simán bírnak több évet nálam.

2017. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem nem az a kérdés, hogy ez sok vagy kevés, hanem nektek ez így megfelelő-e, vagy nem. Ha szeretnétek többet félrerakni, akkor nyilván csökkenteni kell bizonyos kiadásaitokat. Ha nem gyűjtötök most kifejezetten és megfelelőnek tartjátok azt az életszínvonalat, ahogyan éltek, akkor pedig teljesen rendben van.


Mi Pesten élünk albérletben 2-en párommal, kb. 190 ezer Forintból kijövünk havonta albi pénzzel, rezsivel, ruházkodással, külföldi nyaralásokkal (nyilván ez le van osztva 12 hónapra), kajával együtt.

Ami nekünk lényegesen kisebb kiadás, az az evés, mi azt max. 60 ezer Forintból kihozzuk, de inkább kevesebb, szoktunk főzni, vagy olcsóbb helyről rendelünk. Bkv bérletünk nincs, biciklizni szoktunk. Ruházkodásra is kevesebbet költünk, sokszor szezon végén akciósan veszünk meg dolgokat.


Mi kevesebbet költekezünk és meg vagyunk elégedve az életszínvonalunkkal, de mindig lehet még kevesebbet költeni, kérdés, hogy mennyire éreznénk úgy jól magunkat a mindennapokban. Az fontos szerintem, hogy nektek jó-e ez így, vagy nem :)

2017. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából jó lenne többet félretenni, a ruhán és kaján tudnánk spórolni valamennyit az való igaz. Na és a fizetés mindig lehetne több :)

Lakásra akarunk gyűjteni + nyugdíj. Ezek a fő célok. Nyaralni pl a 13. havi fizuból megyünk, arra külön nem kell félretenni.

2017. okt. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!