Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire határozna...

Szerintetek mennyire határoznak meg minket a hülyeségek amiket kamasz korunkban csináltunk?

Figyelt kérdés
Mostanában ezen gondolkozom, hogy vajon én szar ember vagyok-e mert x évvel ezelőtt volt néhány hülyeség amit csináltam. Nyilván kamaszkorban szerintem mindenki csinál baromságot, ki kisebbet, ki nagyobbat. Vannak akik piszkálták a zárkózottabbakat, vannak akik poénból loptak apróbb dolgokat boltból, stb stb...én pl. nem tudtam sehogy beilleszkedni a gimiben, ezért elkezdtem hazudozni. Általában csak kisebb dolgokat (sajnos volt 1-2 nagyobb dolog is), és ezt azóta mindennap bánom. Hálistennek felismertem magamtól a problémát, és abba is hagytam, nyilván azóta nem csinálom. De szerintetek mennyire határoznak meg minket ezek a dolgok?
2021. ápr. 23. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszacsinálni nem lehet a dolgokat de jóvátenni bármikor. Felismerted és változtattál rajta az már elég jó. Sok ember még idáig sem jut el. fogd fel úgy mint egy bankszámlát, volt pár mínusz de ezt lehet kompenzálni pozitív cselekedetekkel.
2021. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elég sokat változtam kamasz korom óta. Sokmindent másképp gondolok már. Mondjuk én olyan nagy bajt másnak nem okoztam, inkább saját magamat lassítottam a hülyeségeimmel. De tisztában vagyok vele, hogy akkor még elég éretlen voltam bizonyos területeken, az akkor fejemmel így tűnt jónak. Most már nem, de ezt nem tudhattam előre. Nem érzem úgy, hogy ez határozna meg, bármit is értesz alatta.
2021. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Neveletlen, aggressziv, buta gyerekekbol félreszocializált, buta tinik lesznek, akikből szétcsúszott, szociális kapcsolatokat vesztett, depis felnőttek. Minden az elso par evre nyulik vissza.
2021. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem törvényszerű, amit a #3 ír. Sokan megkomolyodnak, benő a fejük lágya akkor is, ha kamaszkorukban hülyeségeket csináltak. Sok volt osztálytársamon látom, hogy gimiben teljesen vásottnak tűntek, az osztálytalálkozókra meg egészen megváltoztak.
2021. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy bár nehéz, el kell fogadni, hogy mi se vagyunk tökéletesek, nem is voltunk. Belátjuk hibáinkat, változunk, fejlődünk, lehetőleg jobb emberekké válunk. A múltat kár lenne tagadni, ha valaki felhozza, szembe kell nézni azzal, milyen ember voltam. És törekedni kell arra, hogy a változások ne csak 1-2 hétig tartsanak, ne térjünk vissza a régi dolgokhoz. Egy szimpla "megváltoztam" nem elég. A tettekkel lehet ezt csak bizonyítani, és az az, ami számít.


Szóval hiába csináltál régen hülyeségeket, ha beláttad, hogy rossz, és javítottál ezeken, onnantól kezdve nem az fog meghatározni, hogy régen hazudtál, hanem hogy most már őszinte vagy. Kellemes változás, ha engem kérdezel :)


A kamaszkor amúgy majdnem mindenkinél elég zűrösen telt, vagy azért, mert elengedték magukat, és úgy érezték, övék a világ, vagy mert túlságosan bezárkóztak, és belülről égették fel a világukat. De mire felnő az ember, rájön, hogy tegye ezeket helyre önmagában is, és az, amit utána tesz, szerintem jobban meghatározza majd őt. A kamaszkorra úgyis ráfogják a "nagyok", hogy "fiatalság, bolondság". A személyiség akkoriban nagyon sokat változik.

2021. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!