Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nehéz explicit...

Miért olyan nehéz explicit módon kimondani a mindennapi kommunikációban az érzelmeimet? Hogy vagy ezzel?

Figyelt kérdés
Több féle kommunikációs formáról is olvastam már, amit próbálok kicsit tudatosabban használni. Több is javasolja, hogy mondjuk ki, hogy a másik milyen érzelmeket váltott ki belőlünk. Nő vagyok, de valahogy így is nehezen áll a számra, hogy nyíltan kommunikáljam az érzéseimet. Még az intimebb, bensőségesebb viszonyban lévő emberekkel is nehéz, de akivel semleges vagyok, ne adj isten antipatikus, nagyon nehéz azt kimondani, hogy mondjuk "ez a megjegyzésed nagyon boldoggá tett" vagy "ez a kijelentésed egyenesen megrémisztett" vagy "csalódott vagyok, hogy nem tartottuk magunkat az eredeti tervzhez, szomorúvá tettél" vagy hogy "ez a közönyösséged nagyon feldühített" és hasonlók.
2021. ápr. 24. 09:49
A kérdező szavazást indított:
Én bárkivel nyíltan tudok beszélni az érzelmeimről
Hozzám közel állókkal, bizalmasaimmal nem esik nehezemre, de másokkal távolságtartóbb vagyok e téren
Olyan vagyok mint, te, valahogy nehezen jönnek ezek a szavak minden életszituációban
Ez nálam teljesen kedvfüggő
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak a társamnak tudom kifejezni az érzelmeimet. Se szülőnek, se rokonoknak, velük baromi távolságtartó vagyok. Utálom ha megölelnek, ha puszit kell adnom. 26N
2021. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az asszertív kommunikáció az érzéseink kifejezésére épül, de lehet ezt árnyaltabban is végezni.

Ha éreztetni akarod egy bunkóval, hogy kifejezetten rosszul esett a megjegyzése, akkor pl. beválhat a "nekem ez nagyon rosszul esett" helyett mondjuk a "nem örülök, hogy ilyeneket mondasz" vagy a "nem éppen jó érzéseket vált ki bennem az ilyesmi" formula. És akkor nem fedted fel az érzésvilágodat, viszont jelzed, hogy negatívan érintett.

2021. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát?

én a munkahelyemen voltam most ilyen szituban.

amit tudni kell, hogy eléggé válogatós vagyok, viszont ha vki megtetszik nekem abból nem engedek.


szóval odamentem a lányhoz és azt mondtam neki-

-te vagy itt a legszebb lány...hogy hívnak?

-erre rázza a fejét, hogy nem érti mit mondok, mert ukrán...

2021. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amilyen példákat hozál, úgy bárkivel tudok beszélni az érzéseimről.
2021. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!