Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugyanolyan súllyal vesztek...

Ugyanolyan súllyal vesztek figyelembe egy rossz helyesírású, összecsapott választ/kommentet, mint egy jó helyesírású, helyesen megfogalmazottat?

Figyelt kérdés

Engem egy ideje nagyon irritál a hanyag, összecsapott helyesírása az embereknek online.

Régen furcsamód nem érdekelt, de mostanra feltűnt, hogy olyan kommenteket, vagy tartalmakat el se olvasok közösségi oldalakon, ahol jobbra-balra dőlnek az ékezetek, repkednek a vesszők, írásjelek, mindenféle "freestyle" fogalmazásmódban vannak megírva a mondatok.


Ez azért jelent gondot, mert csakis olyan hozzászólásokra szoktam bármit is adni, amiken látszódik, hogy jól össze van szedve a gondolat esszenciája és igényesen meg van írva, de ilyet hiába keresek sokszor.


Létezik, hogy aki intelligensebb, az alapvetően nem is szeret közösségi oldalakon "belemenni" vitákba, hanem más, értelmesebb elfoglaltsággal tölti az idejét?



2021. ápr. 25. 11:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
#5 a hosszú, több oldalas litániákat én se, pedig biztos van benne munka
2021. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%

amúgy most meglepődtem a valaszokon, de a kérdező reakcióján is

eddig nem ez szokott itt a gyk-n menni

2021. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

Akinek rossz a helyesírása, az tanulatlan.

Mikor megjegyzem, hogy a mondataiban egy szó sincs helyesen leírva, akkor meg megsértődik.


Nem az elgépelésről írom ezt, de még nem is a kisbetű, nagybetű hiányról.

Sokan alapvető szavakat nem tudnak leírni. Ezen nem megsértődni kell, hanem pótolni a hiányosságokat.

2021. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem, basszus, ha valaki kérdez valamit, és várja rá a normális válaszokat, tisztelje meg az embereket azzal, hogy normálisan irja le. Nem tökéletesen, de nem is odahányt szar módon.

Rohadtul nem számit, hogy telóról irta -e vagy akármi, legyen olyan normális, mint amilyen nmormális válaszokat akar.

2021. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
#14: Ja igen, tényleg. Bírom mikor a telefonra fogják a rossz helyesírást. :D
2021. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#14 (vagy 12:15, valamiért törölve lettek kommentek)


Én az ékezetekkel vagyok így. Irritál, hogy sokan nem írnak ékezetet csakis amiatt, mert gyorsabb meg kényelmesebb: hát lehet nekik gyorsabb, de aki olvassa, az nem fog azzal bajlódni hogy ezt értelmezze.


Én legalábbis egy pillanatig se olvasom tovább, akármilyen értelmes is lenne ékezetekkel, amit ír az illető. Ha nem tisztel meg ennyivel (üzenetben engem, kommentekben másokat), akkor én meg válaszra se méltatom.


De ahogy mondani szokás angolul, "water seeks its own level", azaz a hasonszőrű emberek ezt félretéve ugyanúgy le fognak állni mocskolni meg vitatkozni egymással, és sajnos meg is látszik az értelem hiánya minden egyes poszt alatt, bármiről is legyen szó.

2021. ápr. 25. 12:42
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Intelligens ember odafigyel arra, hogy amit leír, az értelmes legyen és ne legyen tele helyesírási hibákkal. Az a "kedvencem", amikor valaki felteszi itt a kérdését úgy, hogy pont telibe sz*rja, hogy normálisan fogalmazzon, helyesen írjon, de azért elvárja, hogy értelmes válaszokat kapjon. Ha szeretném, hogy segítsenek nekem, az a legkevesebb, hogy odafigyelek rá, hogy igényesen fogalmazzam meg a kérdésem. De ezt facebook csoportokban is sokszor látom, természetesen nem csak itt.

Egyébként számomra is nagyon vicces, amikor valaki a telefont hibáztatja :D mintha telefonról nem lehetne helyesen írni, vagy lehetetlen lenne ékezeteket használni. Az elgépelések engem sem zavarnak, az bárkivek megesik, ráadásul nagyon egyszerű megkülönböztetni egy elgépelést és egy helyesírási hibát.

Én se vagyok tökéletes, biztos vannak dolgok amiket nem tudok helyesen leírni, de azért mindig igyekszem.

2021. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%
11-es voltam kérdező, nem céloztam burkoltan a kérdésed kifejtésére, önmagában nem a hosszú poszt zavar, hanem az önismétlő, listaszerű szóphosásra. :))
2021. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!