Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » CRINGE emlékek,pillanatok....

CRINGE emlékek,pillanatok. Más ezzel hogy van?

Figyelt kérdés
Folyamatosan pörgetem lefele a kínosabbnál kínosabb pillanataimat az agyamban. Megőrjít. Mi értelme van ennek? Nem tudok szabadulni tőlük. Néha csak elöntenek. Még ha tudom is,hogy nincs jelentőségük,de nekem gáz volt. Annyira rossz. Szar embernek érzem magam miattuk. Ezeknek egyáltalán milyen jelentőségük van. Ennek az érzésnek az evolúciós háttere mi? Vagy csak ilyen modern kor hozadéka? Beszélgessünk! Esetleg nektek van valamilyen kínos emléketek,hogy megnyugodjak,nem csak velem történnek ilyen hülyeségek?

2021. ápr. 27. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Miért nem azt írod, hogy "kínos" cringe helyett?
2021. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt sok olyan pillanatom amik után szégyelltem magam, mikor eszembe jutnak ezek az eset után a falba tudnám verni a fejem. Az rá a megoldásom, hogy végiggondolom, mennyire jelentéktelenek ezek a megszégyenülések és valószínűleg rajtam kívül már mindenki más elfelejtette. Aztán eltűnnek ezek az emlékek, most is csak egy mait tudok felidézni :D De azt se sokáig remélhetőleg.
2021. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tekints rájuk úgy, mint fontos leckékre az életben. Akkor még tapasztalatlanabb voltál, nem tudtad helyesen kezelni a helyzetet. Most már tudod.


És mindenki, MINDENKI kerül kínos helyzetbe.

2021. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fero89 ***** válasza:
Szerintem ez csak az agy működésének egy szerencsétlen sajátossága, ha elhatározod magad egy vélemény mellett az agyad előszedi az emlékeidet amik megerősíthetnek ebben a véleményedben, amolyan önigazolásként, néha még módosít is az emlékeiden hogy jobban passzoljanak az új narratívába. Mikor depressziósabb pillanatod van, az agyad tudat alatt arra a véleményre jut hogy gáz alak vagy, és el is kezdi emlékekkel alátámasztani, elindítva ezzel egy öngerjesztő folyamatot. Úgy tapasztaltam sokat segít, ha ezeket a kínos pillanatokat megosztod hozzád közelállókkal, akik gyakran rávilágítanak, nem is olyan vészesek a dolgok mint ahogy az a fejedben tűnik.
2021. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!