Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet ez? Hogy tudnék...

Mitől lehet ez? Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni a segítséget. Lekicsinyítő érzés. Olyan mintha meg akarnák mondani mit csináljak. Egyszerűen annyira ideges tudok lenni, amikor valaki felajánlja a segítségét. Kiskoromba sokszor kényszerítettek rá dolgokra a korombeliek, ami állítólag csak "segítség" volt. Illetve, ha a szüleim próbáltak annak is mindig az lett a vége, hogy életképtelen idióta p.csa vagyok.
2021. ápr. 29. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan a korábbi tapasztalataid miatt érzed megalázónak, ráderőszakolt dolognak mások segítségét.


Szerintem célszerű apró dolgokban elfogadnod, mert az emberek alapvetően szívesen segítenek másoknak. Ez is az önértékelés része. (Én is részben emiatt írom ezt a kommentet, kár volna tagadni.)


Ennek a a hozzáállásnak hosszú távon az a veszélye, hogy elszigeteled magadat másoktól, mert a segítségnyújtás és -elfogadás a társas érintkezés egyik alapja. Pláne akkor, ha tényleg szükséged is van mások segítségére, de ezt a korábbi rossz események miatt visszautasítod.

2021. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!