Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viselkedjek úgy hogy...

Hogyan viselkedjek úgy hogy ne nézzenek le de ne is legyek nagyképü?

Figyelt kérdés

Sajnos már többször “kellett” költöznöm emiatt. Halk szavú, de saját magának jó egzisztenciát kialakított ember vagyok. Jó egyetemet végeztem de a szüleim úgy neveltek, hogy soha semmivel nem szabad dicsekedni, nem illik. Nagyszüleim gazdagok, de soha nem mutatták ki. Öket a Nagyapám munkája miatt tisztelik mert “a doktor úr”. Nagymamám háztartásbeli volt mindig, de a korukbelieknél ez nem volt negatív, lenézendö dolog, ö a “doktor úr kedves felesége”.

Viszont. Manapság én nem hirdetem hol dolgozom, hova jártam iskolába, milyen autóm van, stb. Sajnos azt tapasztalom hogy emiatt lenéznek sokan. Pl sok szomszédom akkor reagált a köszönésemre, miután látták az autómat, addig lenéztek, visszaköszönésre se méltattak. Szánalmas bújtatott kérdéseket tesznek fel, pl “a te autód hányas parkolóhelyen áll?”. Majd rajtakaptam a csajt, hogy pont a kocsimat csekkolja, hogy milyen. Utána már nagyon kedves volt velem. Lakógyülésen is nekem esett egy alak, hogy “egy kis egyetemista ne ossza az észt, húzza meg magát” (30 éves vagyok). Mert ö egyetemistának gondolt engem az elöítélete alapján. Elegem is lett ezekböl, elköltöztem. Az új helyen az egyik szomszéd lekezelöen bánik velem, megjegyzéseket tesz, hogyha nekem gond ezt-azt kifizetni akkor majd átütemezzük …. Pedig jobban keresek mint ö amúgy. Megtudtam, hogy az autómra azt hiszi a szüleimé, söt pár hétig azt hitte, hogy a 36 éves barátnöm az anyám és most kezdtem az egyetemet, oda megyek reggelente. Volt utcabeli ember aki megállt mellettem reggel kocsival amikor mentem a boltba reggeliért, hogy “elvigyelek a suliba?”

Barátnöm szerint mondogatnom kellene, hogy mi a foglalkozásom, hogy hova jártam egyetemre. Dicsekednem kéne, hogy nyaralót vettünk, stb. Nekem ezek nem jönnek a számra, bunkóságnak tartom. Volt olyan is, hogy öltönyben bementem a közértbe és az eladó csaj megkérdezte, hogy “na és mik voltak a tételek?” Aztán kiderült, hogy aznap voltak az érettségik és vizsgázónak nézett engem.

Hogyan tudnék dicsekedés nélkül egy minimális alap emberi tiszteletet kivívni? Hogy ne fussak bele a lenézö elöítéletekbe? Nem vágyom rá, hogy bárki elájuljon tölem, istenítsen vagy benyaljon, de ne kelljen már magyarázodnom. Nekem az nem megy mint egyesek vannak olyanok, hogy a munkahelyük kitüzöjét a zakójukra csíptetik.


2021. ápr. 29. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj másoknak megfelelni. Ignoráld az egészet..

Semmilyen hatással nincs a személyes életedre.

2021. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg igaz a kérdés akkor a legegyszerűbb, ha leszarod a sok sznob gyökeret. Az ilyen emberek tiszteletére amúgy sem szorulsz rá.
2021. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerekarcú lehetsz, hogy szinte mindenki diáknak néz, és emiatt nem vesznek komolyan. Mi lenne, ha szakállat növesztenél? Attól férfiasabb leszel. De gond lehet a kommunikációval is, hogy nem tudod másoknak értésére adni, hogy felnőtt, önálló férfi vagy. Nem a vagyoni helyzeted kell kikürtölni, egyszerűen közlöd, hogy nem vagy diák, van munkahelyed, és egyedül is be tudod kötni a cipőd.
2021. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülj neki,hogy fiatalabbnak néznek! Amúgy nem kell velük foglalkozni,én az ilyen embereket próbálom kerülni inkább.


Csak úgy kíváncsiságból kérdezem,hogy milyen autód van?

A reakciók miatt...

2021. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!