Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire elterjedt dolog az,...

Mennyire elterjedt dolog az, hogy egy 12 éves gyerek matematikai sejtéseket, problémákat old meg?

Figyelt kérdés
Nem a legnehezebbeket nyilván, de ilyen dolgokat csinál. Azért kérdezem, mert öcsém ezt csinálja. Szüleinket nem érdekli a dolog, nem foglalkoznak ezzel, csak nekem tűnt fel.

2021. máj. 2. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ha őt ez érdekli, akkor csinálja, nagyon hasznos hobbi, később még nagy előnye is lehet emiatt.
2021. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl gyakori de megesik az ilyesmi.

Pontosan mi lenne itt a kérdés?

2021. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege, hogy lehet-e akár matematikus is belőle? Rokonok közül egy ember volt matematikus, nagynéném. Ő csinálta ugyanezt, csak 8 évesen. Amúgy nem arra voltam kíváncsi, hogy normális-e, hanem, hogy mennyire elterjedt.
2021. máj. 2. 19:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akár az is lehet belőle, igen. De nem biztos hogy az lesz belőle, sőt az sem hogy ilyen irányba megy tovább.
2021. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már most látszik rajta, hogy őt a számok érdeklik.
2021. máj. 2. 19:42
 6/12 Tabbouleh ***** válasza:
94%
öcsém is ezt csinálta régebben, ettől függetlenül szerintem nem elterjedt. Érdemes lenne ezt fejleszteni, foglalkozni vele
2021. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Reál tárgyakból nincs túl sok érdeklődő, így azt javasolnám neked hogy ebbe az irányba tereld. Ha a szüleid nem is foglalkoznak vele, te attól még adhatsz neki tanácsokat.
2021. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megérné fejleszteni, érdemes figyelni a tanulására. Vagyis nem őt kell ellenőrizni, hanem a lehetőséget megadni neki, hogy akár irányítottan foglalkozhasson ilyesmivel, mert ha kifog később egy debil matektanárt, és máshol sem fejlődhet tovább, akkor keresztet is vethet a képességeire. Matekszakkör, ha kell, akkor különtanár, tehetségkutató és -fejlesztő alapítványok... valami kéne neki pluszban. Vagy esetleg megkínálni programozással, aki ennyire szereti a matekot, az a számítógépekkel is barátságban lehet hamar.
2021. máj. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha őt ez érdekli, csinálja. Ettől függetlenül nem feltétlenül lesz matematikus, lehet, hogy ez majd megmarad neki egy hobbinak, vagy hát kitudja. Abból a gyerekből se lesz biztosan festő, aki kiskorában szeret rajzolni.
2021. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Én gyerekként imádtam a matekot, rejtvénynek fogtam fel :)


Ma már a világból ki lehet vele kergetni, fúj.

2021. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!