Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek introveltád?(befele forduló)

Figyelt kérdés

Mikor valakivel beszélnünk kell zavarba jövök szégyenlem magam meg megáll benne a szó nem tudom hogy mit mondjak

Társaságában alig szólalok meg

Ismerősöknek köszönni alig tudo

Emiatt barátaim sincsenek sem pasim

L


2021. máj. 6. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Fordulj kifelé.
2021. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Ha introvertált vagy, azon nem tudsz változtatni, de jobban kezelni megtanulhatod. Én is az vagyok, de vannak barátaim, párkapcsolatom és bár nagyobb társaságban (főleg ha idegenek) nem érzem magam túl komfortosan és ilyenkor csendesebb vagyok, de már sikerült annyira túltenni magam a szégyenlősségemen, hogy tudjak idegenekkel is beszélgetni vagy akár nagyobb közönség előtt előadni. Szóval nem megváltoznod kell, csak fejlődnöd, hogy jobban tudd kezelni a társas szituációkat.

Ez pedig gyakorlás kérdése is. Pl. régen utáltam prezentálni és mindig lámpalázas voltam előtte, gyomorgörccsel kezdtem neki, de mivel időközönként muszáj volt, néhány ilyen után megszoktam és egyre kevésbé okozott gondot. Nem mondom, hogy most már élvezem, mert nem, de már nem jelent problémát. Kicsit nyitni kell a világ felé és tágítani a komfortzónát, de maga az introvertáltság nem egy negatív dolog. Egyrészt megvannak a maga előnyei is, másrészt meg ez nem azt jelenti, hogy akkor neked kéne leélned az életed a 4 fal között. Rajtad múlik mit hozol ki belőle.

2021. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

* nem azt jelenti, hogy akkor neked egyedül kéne leélned az életed

bocsi, elsőre valahogy kimaradt egy szó

2021. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!