Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja a barátaimat,...

Miért zavarja a barátaimat, hogy úgy döntöttem nem iszom?

Figyelt kérdés

Hetente párszor szokrunk sörözni, borozni a csoporttársaimmal, a gimis baráti körömmel és a kollégáimmal is. Ez eleve 3-4 társaság, azaz 3-4 este is. Úgy éreztem hátráltatja a fogyókúrámat az alkoholfogyasztás, másrészt pedig kicsit megijedtem, hogy sokat iszom. Ezért úgy döntöttem 2 hete, hogy nem iszom alkoholt egy hónapig, meglátom hogy megy, aztán pedig majd mértékkel, ha van kedvem fogyasztok.

A közeli barátaim az első megdöbbenés után megértették és nem próbáltak traktálni. De a nagyobb társaságok folyton azt akarják, hogy igyak:D Ugyanúgy eljárok az összejövetelekre, csak nem alkoholt iszom ilyenkor. Ugyanúgy fel tudok oldódni jó tásaságban, egyáltalán nem érzem, hogy kevésbé lennék jófej vagy ilyesmi:D Mégis folyamat kapom, hogy igyak már egy sört, miért nem iszom, ez hülyeség, akkor így nekik sincs kedvük inni...stb. Esküszöm vannak, akiket ez kimondottan zavar és nem értem. Nem teljesen mindegy ki mit eszik/iszik ha jól érzi magát?

Valaki tapasztalt már hasonlót? Elmúlik majd, ugye?:D Már a héten emiatt nem is nagyon volt kedvem menni, nehogy "elrontsam" a bulit.

Köszi a válaszokat!



2021. máj. 7. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyenek nem a barátaid, aki az az elfogad olyannak amilyen vagy. Én abszolút nem iszom soha, semennyit, elfogadják.
2021. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Tartsd magad nyugodtan az elhatározásodhoz! Ha így is jól érzed magad, hogy nem iszol, az nagyon helyes! Annak a néhány embernek, akinek ez érthetetlen, még nem nőtt be a feje lágya, de majd idősebb korukban valószínűleg ők is máshogy látják majd.
2021. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Az alkohol a közhiedelemmel ellentétbennem hízlal, sőt, közvetve még "fogyaszt" is - nézd csak meg az alkoholistákat. Így fogyókúra szempontjából nyugodtan ihatsz, nemfogsz tőle hatalmasra hízni.


Azért "traktálnak", mert ez "rituális" jellegű, ilyen egymáshoz közel álló tagokból álló csoportokon belül amit az egyének jónak gondolnak, abból a másiknak is adni szeretnének, meg akarják osztani az "élményt".


Én is iszok éppen... :D

2021. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Esetleg mondd azt, hogy este még autóval el kell menned valahová, ezért nem ihatsz.

Bár tényleg elég baj, hogy neked kell magyarázkodnod, vagy kifogást keresned. Nem kérsz, mert nem kérsz. Pont.

2021. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!