Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor elkaptam a covidot...

Amikor elkaptam a covidot nagyon jól tudtam magasan énekelni, fel is vettem, de ahogy meggyógyultam, már nehezebben megy. Ez mitől lehet? És mit lehetne tenni, hogy egészségesen is menjen?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Kapd el újra azt meg van oldva*
2021. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Fogalmam sincs, de nekem is az a tapasztalatom, hogy ha náthás leszek, az elején kényelmesebb lesz a hangterjedelmem fölső tartománya (de eltűnik az alsó), aztán berekedek teljesen. Sosem jöttem rá, mitől van. Talán egy énektanárt kéne megkérdezni (nem iskolait, hanem aki magával az énekléssel, énekesekkel foglalkozik).
2021. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem az alsó tartomány megmarad. Lehet jobban elvagyok lazulva, vagy ilyesmi?
2021. máj. 8. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a magasabb hangok kiadásához nagyobb erővel kell kiáramoltatni a levegőt - és valószínű, hogy a tüdőd ilyen irányú kapacitása romlott le! Ex-amatőr zenészként sokat énekeltem nagyobb nyilvánosság előtt. Amikor erőből kellett énekelnem, gyakorlatilag patakokban folyt rólam a víz utána. -Többek között ez is egy áruló jele annak, ha valaki csak tátog egy felvételre a színpadon...
2021. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es, szerintem félreértetted! :D Pont hogy a magasak mentek könnyen :D
2021. máj. 8. 23:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, - ne haragudj, nem akartalak "hülyére venni"!
2021. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!