Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20 év felettiek! Ti megtartott...

20 év felettiek! Ti megtartottátok eldobozolva a sulis könyveiteket?

Figyelt kérdés

26 vagyok, tehát nem most jártam gimibe sem. El volt téve egy nagy dobozban a pincébe az összes sulis könyvem, illetve a tesómé is. Kb 2 éve mondtam a szüleimnek, hogy ürítsük ki, úgysem fogunk belenèzni soha. Néhányat megtartottunk emlékbe, de a többit elvittük a hulladékudvarba ahol bedarálták.

Mostanában jutott eszembe, hogy lehet hülyeség volt. Elfért volna lent végülis nekik, hülyén hangzik de kicsit megbántam.

Egyedül a fősulis dolgaim tartottam meg, bár lehet azokba se fogok soha belenézni már.


20 év felettiek. Ti megtartottátok a sulis könyveiteket?


2021. máj. 8. 23:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok. Nem tartottam meg se a gimis, se az általános iskolás könyveket, leadtam őket papírgyűjtésen. Az egyetemi dolgok megvannak, de azokat szoktam a mai napig használni.
2021. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A gimiseket nem, de az egyetemi anyagokat igen.
2021. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Már 40 felett is vagyok. A hasznis szakmai könyveim a mai napig megvannak, a főiskolaiak is. Az irodalmat meg a történelmet azt hiszem a érettségi utáni napon szétlőttem. 😁
2021. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én dobozokban tároltam a padláson általános iskolás korom óta, mivel nálunk alapszabály volt mindig is, hogy ételt és könyvet nem dobunk ki soha, hanem megbecsüljük. Annál is inkább, mert egy könyv bármikor kellhetett az internet kora előtt, ha utána akartál nézni valaminek.

(És internet most ugyan van, de semmi sem örök, és jöhet még olyan kor, amikor megint nem lesz.)


No, szóval emiatt a padláson tartottam őket eldobozolva.

Aztán egyszer, egy lakásfelújítás után nagyon jól jöttek, amikor egy új, teljesen üres polcot kellett volna megtölteni hamarjában könyvekkel, a hangulat kedvéért.

De előfordult már olyan is, hogy ténylegesen hasznukat vettem, amikor utána akartam nézni valaminek.

2021. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekem meg hogy eszembe jutott, olyan rossz érzés lett bennem. Lehet öregszem. :))

Tényleg elfért volna a szüleimnél. Nem tudom mi volt nálam akkor az a kattanás, hogy szelektáljuk ki.


Mennek a zöldek mindenkinek!:)

2021. máj. 8. 23:38
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ruhákkal szoktam hasonlóan járni.

Hidd el, amid egyszer megvan, azt kidobni nem érdemes, mert előbb-utóbb meg fogod bánni (nem az összeset sírod vissza, egytől-egyig, de előre kiszámíthatatlan, hogy melyikre lesz szükséged egy napon közülük.

Ha nagyon útban van valami, inkább érdemesebb továbbajándékozni rászorulóknak, mert úgy legalább később kárpótol a jó érzés, hogy jót tettél valakinek, és nem csak vered a fejed a falba, amiért a szeméttelepre küldted, vagy a tűzbe dobtad.

2021. máj. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kidobtam persze. Anyámnál így is rengeteg könyvem van, folyton szekal, hogy nem férnek el. Albérletbe nem viszem el, az elmúlt 10 évben amióta befejeztem a gimit vagy 10x költöztem és egy csomó könyvemet kell hurcolom. Szóval a rendes könyveimnek nem találok helyet, nemhogy a régi tankönyveknek...
2021. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csak 3 szakmait tartottam meg
2021. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
26F vagyok. Fogalmam sincs hol vannak. Jó lenne néha belenézni, dehát ez van. :)
2021. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Micsoda, ti az egyetemen rendes könyvekből tanultok? Én idén végzek az alapszakon, de PDF formátumban kaptam mindent.
2021. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!