Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kogyan kezelitek, ha valaki...

Kogyan kezelitek, ha valaki megfenyeget titeket?

Figyelt kérdés

Online kaptam ma egy fenyegető levelet egy Facebook csoportban lement vita után


Nekem nagyon nem tetszik, hogy valaki azt gondolja hogy megfenyegethet engem, azonban egyetlen egy dolog jár a fejemben, az az, hogy nyakon szúrom az illetőt, vagy olyan szó szerint felismerhetetlenségig verném, és bedobnám egy gödörbe ami maradna


A baj azzal van, hogy nem szeretem az üres ígéreteket, meg én sose fenyegetnék meg senki mást feleslegesen, viszont tudom magamról hogy ha elborul az agyam, akkor nem tudom irányítani a dolgokat: nem szeretnék börtönbe menni, de ugyanakkor nem elégednék meg azzal sem, hogy életben maradjon az, aki fenyegetőzik



2021. máj. 11. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Hogy mi? :D

A Facebook fotelharcosokat hagyd a fenébe, le kell tiltani, még csak vissza se érdemes írni, mert úgyse jutsz velük sehova, nyilvános verekedésig meg úgyse megy el.

De azért erős kicsit a reakciód, lehet nem ártana egy kis dühterápia. OO

2021. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Tegyél le az ilyen agresszív gondolatokról! Azzal, hogy az illető írásban megfenyegetett, gyakorlatilag kihívta maga ellen a sorsot: nincs más dolgod ugyanis, mint besétálni a rendőrségre és feljelentést tenni. A fenyegetés, ha az életed, testi épséged, családtagjaid ellen irányul, akkor bűncselekmény. Az illető ellen eljárás fog indulni, ami nem egy kellemes dolog, még akkor sem, ha nem kap letöltendő büntetést. Priusza lesz, azaz egy nagy mínusszal indul az életben. Én feljelenteném a helyedben.
2021. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jót mosolygok, bár kicsit keserédesen, mert sajnálom is az illetőt.
2021. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Én az ilyenekre rányomok egy "haha" reakciót és nem válaszolok, vagy pedig visszaírom, hogy "Ok." aztán annyiban hagyom. (Ha nagyon írogatni kezd, persze letiltom.)
2021. máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vállat vonok és élem tovább az életem, nem foglalkoztat valami idegen suttyó online vergődése. Neked súlyos indulatkezelési problémáid lehetnek ha egy ilyen szarságra az első reakciód, hogy meg akarod ölni, "enyhén" túlzott reakció.
2021. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

azt tudod hogy ez is fenyegetesnek szamit, es ha az illeto szemelynek kuldted volna el, siman feljelenthetett volna, mondvan hogy az eletere akarsz torni?


neked sincs tobb eszed mint a masiknak, nem lenne jobb elfelejteni?

2021. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6: Annál több eszem van, hogy neki írjak ilyesmit


Az viszont rohadtul dühít, hogy léteznek olyan emberek, akik azt hiszik hogy nincsen súlya a szavaknak: én ha mondok valamit, akkor azt 100%-ban úgy is gondolom (a szakmám is megköveteli, valamint így neveltek)


Azonban nem tűröm hogy valaki fenyegessen: számomra az ilyen ember a világ férge, és ahogy írtam is, nem elégednék meg azzal hogy élve marad


Most már lehiggadtam, kellett egy jó fél óra, de tartok attól hogy egyszer élőben fog megtörténni ilyesmi

2021. máj. 11. 16:41
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg a szavak csak szavak, nincs jelentőségük, nincs súlyuk. Én mindent komolyan gondolok amit kimondok, de még én is tudom, hogy az életben egyedül a tettek számítanak, semmi más.

A te reakciód sokkal, de sokkal durvább mint bármilyen fenyegetés. Szerintem a két esetet össze se lehet hasonlítani, egy sima fenyegetés és a gyilkosság között nem tudom hogyan vagy képes párhuzamot vonni, ha ezt komolyan gondolod akkor neked nincs helyed a társadalomban.

2021. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kicsit tartok tőle, hogy begorombulsz, szerintem keress fel egy pszichoterapeutát. Nem veszekedésből, aggódásból mondom. Nem egészséges egy kis semmilyen fenyegetésen, amiről tudod, hogy nem komoly, ennyire felidegesedni.
2021. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8: Miért, neki van helye a társadalomban? A vita közben lejáratta magát, én egy rossz szót vagy személyes megjegyzést se tettem rá, erre elkezdett privátban fenyegetni. Akárhogy nézzük, én ettől nem tudok eltekinteni, se megbocsátani.


A saját karmáját látná viszont, ha valaki szó nélkül kicsinálná. Szerintem ez így helyes.

2021. máj. 11. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!