Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik életstílust választanád?

Melyik életstílust választanád?

Figyelt kérdés

Van egy Youtube-csatorna, ahol egy házaspár körbeutazza a világot, és általában az adott helyen vállalnak munkát vagy ha van még pénzük, akkor egyszerűen csak utazgatnak, és innen született ez a kérdés is. Bár én még csak most találtam rá erre a csatornára, de azt hiszem ők így élnék, legalábbis az alapján feltételezem, amiket eddig láttam tőlük.


Tehát a kérdés: te melyik életstílust választanád?


1. A szokásos, megszokott, hétköznapi élet, de alapvetően jóléttel, tehát nem nyomorogva, akár itthon, akár külföldön: jó fizetés, fix munkahely, amivel elégedett az ember, jó állás, és belátható időn belül elérhető a szép ház/lakás, kocsi, illetve természetesen az ember évente eltud jutni a tengerpartra mondjuk. Illetve családalapítás.


2. A nem megszokott élet, azaz az ember folyamatosan a kihívást keresi, új kalandokat keres, mondjuk a társával, nincsen háza/lakása, autója, gyereke, hanem járja a világot, és éppen ott vállal munkát ahol talál, valahol több időre letelepszik (mondjuk fél évre), majd tovább áll. Illetve van félretett pénz.


2021. máj. 13. 10:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerek NÉLKÜL elmegy.


Igazából én megvenném egy kisváros legszélső telkét a domboldalon, arra felhúznék egy házat. 6 órában dolgoznék otthonról, konyhakertem lenne, opcionálisan gyümölcsfák és tyúkok. Triatloni sportágakat űznék, de átlagosan napi egy órát. Szerintem ezek mellett nem is maradna sok időm.

Amúgy fogadnék barátokat sütögetni, medencézni, olykor szívesen mennék mozizni, színházba, sörözni.


Csak szerintem egy férfinek se ez az álomélete.



28N

2021. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nekem az az élet bőven elég lenne,sofőrként voltam külföldön több országban is valahogy elég is volt.

Esetleg még néha szívesen el mennék kirándulni,évi 1x pedig messzebbre nyaralni,kb ennyi.

Gyerekre nekem sincs szükségem,bőven elég néha testvérem gyereke de még az is sok.

2021. máj. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12


Én is voltam külföldön nyaralás alkalmával 3 hetet, de az első héten sikerült megunnom. Utána jó volt hazajönni...

2021. máj. 14. 10:27
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy Korfu-n voltam, tehát szép környezetben, de mégis valahogy meguntam és hiányoztak az itthoni dolgok.
2021. máj. 14. 10:27
 15/16 anonim ***** válasza:
Én nem kötődök helyekhez, minimális szinten sem. Ha leteszel valahová a világban, én onnantól kezdve simán otthon tudom magam érezni, nem volt még olyan, hogy elköltöztem volna valahonnan és hiányzott volna - egyedül néhány ember hiányzik de őket így is láthatom néha. A rutin és a stabilitás a halálom, ha megszokok valamit akkor azt azonnal meg is unom. Sokféle személyiség van, az enyém már csak ilyen nyugtalan, én nagyon élvezem :)
2021. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#13-14 Az mondjuk egy kicsit másabb de megértelek.

Én leginkább dolgoztam nyaralni nem volt sok időm,de amikor várnom kellett több napot én is untam már a környéket mert már mindent megnézem,nekem is jó volt haza jönni.

Én is voltam szép környezetben de az még sem olyan mint otthon.


12.Voltam.

2021. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!